Ratusz bez barier. Są i będą kolejne udogodnienia

0

Biletomat z ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami, komfortowe toalety, winda, a teraz automatycznie otwierane drzwi i zlikwidowany próg na wejściu – w Ratuszu miasto cały czas inwestuje w zwiększenie dostępności. Dzięki temu stargardzianie o różnym stopniu sprawności bez problemu mogą załatwiać swoje sprawy.

Główne drzwi wejściowe do Ratusza otwierają się automatycznie. Dodatkowo zlikwidowano próg i wykonano spadek w posadzce, co ułatwia poruszanie się osobom korzystającym np. z wózków inwalidzkich. Kolejne drzwi – w przedsionku, tuż za wejściem – również wyposażone są w system automatycznego otwierania. Takie rozwiązanie zastosowano też w drzwiach prowadzących do Urzędu Stanu Cywilnego. Całość kosztowała ponad 240 tys. zł.

Inwestycje w likwidowanie barier trwają. Już niedługo pojawi się kolejne udogodnienie dla mieszkańców – filmy w języku migowym i z napisami, które również ułatwią załatwianie swoich spraw w urzędzie. W planach jest również montaż kompleksowego systemu oznaczeń – m.in. piktogramów, tabliczek, fakturowej nawierzchni, a także przenośnej pętli indukcyjnej.

Na zwiększanie dostępności miasto pozyskało 100 tys. zł dofinansowania od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Wygrana z Chemikiem Police
Następny artykułDołącz do OHP: uzupełnisz wykształcenie, zdobędziesz zawód


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj