Giżynek – ruszyły prace na drodze  

0

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa kolejnej ulicy w naszym mieście. Tym razem metamorfozę przechodzi jedna z dróg w Giżynku – na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną, wzdłuż zabudowy mieszkalnej. Po zakończeniu wszystkich prac będzie tam bezpieczniej i wygodniej.

Wykonawca sfrezował już przebudowywaną drogę. Cały czas kierowcy mogą korzystać z tej ulicy – ruch odbywa się wahadłowo. Zlikwidowano też stare lampy. W ich miejsce będzie zamontowane nowoczesne oświetlenie ledowe. Rozpoczęła się także budowa elementów kanalizacji deszczowej.

Po zakończeniu inwestycji będzie tam przede wszystkim bardziej bezpiecznie. Pojawią się również nowe nasadzenia zieleni. W efekcie poprawi się też estetyka tej części Stargardu, gdzie – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – mogą powstać kolejne mieszkania i domy jednorodzinne.

To jedna z inwestycji bardzo oczekiwanych przez mieszkańców.

Koszty remontu w Giżynku wynoszą ponad 2,5 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało prawie 2 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się jesienią.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułDołącz do OHP: uzupełnisz wykształcenie, zdobędziesz zawód
Następny artykułWiadukt na Różanej. „Aby bez strachu przedostać się na drugą stronę”  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj