Wakacje z inwestycjami w szkołach

0

Malowanie, remonty na placach zabaw i boiskach, nowe oświetlenie, ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami, realizacja projektów wybranych w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim – każdego roku w wakacje dzieje się wiele zmian na lepsze w miejskich szkołach podstawowych, przedszkolach i żłobku.

Letni odpoczynek od nauki to najlepszy czas na mniejsze i większe inwestycje. Tym razem wszystkie prace pochłoną około 2,8 mln zł.

Na półmetku wakacji we wszystkich podstawówkach prowadzone są bieżące naprawy i konserwacje. W SP nr 1, w ramach SBO, modernizowany jest plac zabaw i teren, na którym powstanie zielony ogród sensoryczny. W SP nr 2 trwają prace przy adaptacji gabinetu logopedycznego i informatycznego, a w SP nr 3 wymalowana została stołówka. Gotowy jest też łącznik. W szkole tej przygotowywana jest duża inwestycja – remont, który może kosztować nawet 7,5 mln zł.

W SP nr 4 w salach lekcyjnych wymieniane są podłogi i odświeżane ściany. Nowa nawierzchnia pojawi się również na wielofunkcyjnym boisku i placu zabaw. Dodatkowo w SP nr 4 będzie zupełnie nowa pracownia komputerowa. W ramach wakacyjnych inwestycji wykonane zostaną też ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami – m.in. mocowanie stopni antypoślizgowych na schodach i montaż nakładek na klamki.

W SP nr 5, 7, 8, 10 i 11 również trwają bieżące konserwacje i naprawy. W SP nr 8 wymieniane jest oświetlenie i remontowane są schody. W tej szkole, w ramach SBO, doposażona zostanie również siłownia plenerowa. Z kolei w SP nr 11, dzięki SBO, powstanie wielofunkcyjne boisko i bieżnia do skoku w dal. W szkole tej wymieniane są również elementy wentylacji na basenie.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, czyli w SP nr 6 i PM nr 7, także prowadzone są bieżące prace. W budynku przy ul. Armii Krajowej remont przechodzi m.in. pomieszczenie, w którym po wakacjach będzie gabinet terapeutyczny. Z kolei przy ul. Twardowskiego wokół placu zabaw pojawi się ogrodzenie, a trawa syntetyczna na boisku do piłki nożnej zostanie naprawiona. Natomiast w Zespole Szkół (SP nr 9 i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia), oprócz standardowych napraw, wykonana będzie nowoczesna pracownia komputerowa.

Prowadzone są też inwestycje w przedszkolach. W PM nr 3 wymieniona zostanie winda towarowa. Blask odzyska też plac zabaw, na którym pojawią się zupełnie nowe urządzenia. Z kolei w PM nr 5 w sali do integracji sensorycznej i małej terapii będzie nowe oświetlenie. W PM nr 6 trwa realizacja projektu SBO – „Historia w zabawie zaklęta”. Już niedługo maluchy będą tam mieć do dyspozycji aż 5 domków z akcesoriami, które nawiązują do zabudowy Starego Miasta. Poprawi się też w Żłobku Miejskim „Leśna Polana”. W siedzibie na os. Zachód przeprowadzany jest kompleksowy remont pralni i suszarni.

W Stargardzie działa 7 publicznych przedszkoli – w tym dwa z oddziałami integracyjnymi – 11 podstawówek – jedna z oddziałami integracyjnymi, jedna z oddziałami mistrzostwa sportowego i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia oraz Żłobek Miejski „Leśna Polana”. Własne zadania, projekty SBO, programy unijne i rządowe – na szkoły, przedszkola i żłobek miasto wydaje zarówno pieniądze z budżetu miasta, jak i pozyskane środki zewnętrzne.

(r)

fot.: UM w Stargardzie/SP nr 4/SP nr 11

Poprzedni artykułChełmońskiego z coraz dłuższą nową ulicą
Następny artykułCoolturalne Wakacje 2023. Niemoc z Michałem Wiraszką na scenie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj