Stadion Błękitnych – krok do przebudowy

2

Bardzo dobra wiadomość dla miłośników piłki nożnej ze Stargardu. Ruszyło opracowanie dokumentacji niezbędnej do przebudowy stadionu przy ul. Ceglanej. Poza główną murawą do rozgrywek ligowych, miejsce do treningów znajdą tam też dzieci i młodzież.

– To będzie imponujących rozmiarów kompleks złożony z 4 nowoczesnych i komfortowych boisk z całą infrastrukturą towarzyszącą. Taki obiekt jest w Stargardzie bardzo potrzebny, zarówno w kontekście piłki zawodowej, ale również rozwoju pasji i umiejętności młodych piłkarek i piłkarzy. Zbliża się jubileusz 80-lecia Błękitnych, a dokumentacja, której przygotowanie ruszyło, przybliża nas do tej ogromnej inwestycji – mówi prezydent Rafał Zając.

Tuż po rozpoczęciu prac nad projektem prezydent spotkał się z przedstawicielami Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest inwestorem, zarządem Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard i spółki MD Polska. Rozmawiano o oczekiwaniach i potrzebach, jakie ma spełniać nowy obiekt.

Dokumentacja powinna być gotowa jesienią przyszłego roku. Jej opracowanie to koszt prawie 900 tys. zł. Sama przebudowa stadionu przy ul. Ceglanej ma być prowadzona ze wsparciem dofinansowań zewnętrznych, o które miasto będzie zabiegać.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSetne urodziny pani Anny
Następny artykułChodził, chodził i wychodził – pieniądze na muzykoterapię dla małych pacjentów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. A co z I drużyną ? Czy w przyszłym roku będziemy oglądać III, a może już IV ligę? Nie wszyscy lubią i znają się na koszykówce. Tyle w parkach przemysłowych firm i tak trudno znależć sponsora aby w Stargardzie była chociaż pożądna II-ga liga? Na mapie Polski znajduje się wiele mniejszych miejscowości z mniejszym potencjałem gospodarczy, które posiadają silne zespoły piłkarskie na szczeblu krajowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj