Świeć przykładem, nie odpadem!

0

To najnowsza kampania informacyjna realizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie we współpracy z Urzędem Morskim w Szczecinie.

– Adresatami kampanii jesteśmy my wszyscy – mieszkańcy Pomorza Zachodniego i odwiedzający nas latem turyści. Banery zachęcające do zachowania czystości na plażach pojawiły się niemal w 100 lokalizacjach. Mają na celu podkreślenie, jak istotne dla środowiska jest nasze zachowanie podczas odpoczynku na świeżym powietrzu. Chcemy również zwrócić uwagę na prawidłowe nawyki, wynikające ze świadomości ekologicznej, i zwiększyć zrozumienie działań ekologicznych, które powinien wykonywać każdy z nas – informują organizatorzy akcji, podkreślając, że decyzje, które podejmujemy, wpływają na przyrodę, zwierzęta i każdego z nas.

Poza banerami z bohaterami kampanii – Agatką i Jankiem, WFOŚiGW w Szczecinie ogłosił dwa konkursy: jeden adresowany jest dla dorosłych, drugi dla dzieci w wieku 6-14 lat.

– Pełnoletnich uczestników zapraszamy do stworzenia dialogu naszych bohaterów, który dopełni grafikę kampanii. Dzieci i młodzież zachęcamy do przedstawienia w formie plastycznej wymyślonej przygody, którą Agatka i Janek mogli przeżyć na naszych zachodniopomorskich plażach. W historii musi pojawić się nawiązanie do postawy ekologicznej i zachęcania do sprzątania po sobie – informuje szczeciński WFOŚiGW.

Termin nadsyłania prac w obu konkursach upływa 31 sierpnia 2023 r.

Więcej informacji na stronie: https://wfos.szczecin.pl/konkursy.

(r)

Poprzedni artykułSzpital dziękuje za wsparcie – tak ważne i potrzebne
Następny artykuł84. rocznica wybuchu II wojny światowej. Obchody 1.09. w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj