„Spanish Night” – Krzysztof Meisinger & Poland baROCK

0

W niedzielę, 17 września o godz. 19:00 w kolegiacie NMP Królowej Świata usłyszymy najpopularniejsze i ukochane przez publiczność utwory hiszpańskie. Wykona je znakomity gitarzysta Krzysztof Meisinger.  

W programie „Spanish Night” znajdują się najsłynniejsze i ukochane przez publiczność utwory hiszpańskie, nierozerwalnie kojarzone z gitarą, takie jak „Requerdos de la Alhambra” F. Tarregi, „Romance de Amor” czy „Asturias” I. Albeniza w opracowaniu na gitarę i orkiestrę smyczkową. Poszczególne utwory programu „Spanish Night” były wielokrotnie wykonywane z wieloma orkiestrami na całym świecie i zawsze wzbudzały szaleństwo wśród publiczności.

Teraz wszystkie te utwory zostały zebrane w jeden, niezwykle atrakcyjny program, który Krzysztof Meisinger wykonuje ze znakomitym zespołem smyczkowym Poland baROCK. „Spanish Night” jest także programem kolejnej płyty Krzysztofa Meisingera dla brytyjskiej wytwórni Chandos.

Krzysztof Meisinger, zdaniem krytyków i melomanów z całego świata, jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. W maju 2022 roku, w rankingu brytyjskiego portalu muzycznego uDiscoverMusic, Krzysztof Meisinger został uznany za jednego z 20 najwybitniejszych gitarzystów klasycznych wszechczasów. W rankingu tym jego nazwisko widnieje obok Andreasa Segovii, Juliana Breama czy Francisco Tarregi.

Program:

Romance de Amor

Boccherini – Fandango

Tarrega – Requerdos de la Alhambra

Tarrega – Gran Jota

En Noi de la Mare

 

De Falla – Danza del Molinero

De Falla – Cancion del Fuego Fatuo

De Falla – Danza Espanola de „La vida breve”

 

Massenet – Nuit d’Espagne

 

El Vito

 

Albeniz – Malaguena

Albeniz – Asturias

 

Na koncert wstęp wolny.

Koncert dofinansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego – Pomorze Zachodnie. Na koncert zapraszają: Miasto Stargard, Stargardzkie Centrum Kultury, Parafia pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie. 

(r)

Poprzedni artykułOstrzegą i zaalarmują
Następny artykułWziął udział w Runmageddonie – pokonał 6 km wymagającego biegu z przeszkodami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj