Fotografie do kalendarza na 2024 rok – wybrane i nagrodzone

0

 Pejzaże o różnych porach roku, natura, zabytki, architektura, miasto nocą – to niektóre tematy zdjęć, jakie w tym roku zostały zgłoszone na konkurs fotograficzny „Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą oczami mieszkańców”.

Tym razem autorom zdjęć przyświecało hasło „Odkryj Stargard”.

W konkursie uczestniczyło 21 osób, wpłynęły 52 prace. Komisja konkursowa wybrała 13 fotografii – na okładkę i na każdy miesiąc roku. Dzisiaj w urzędzie miejskim ogłoszone zostały wyniki konkursu.

– Jak zwykle trudno nam było je wybrać z tylu pięknych zdjęć. Mimo to ja bardzo lubię uczestniczyć w obradach komisji. Dużo rozmawiamy – mówiła zastępczyni prezydenta Ewa Sowa. – Cieszę się, że mamy w Stargardzie tylu zdolnych ludzi, którzy chcą dzielić się z nami swoimi pracami. Już teraz zastanawiamy się, jaki powinien być temat przyszłorocznego konkursu. Jedno jest pewne: znów będziemy mieli w czym wybierać.

Co roku zwycięskie fotografie trafiają do miejskiego kalendarza. Na tę publikację czeka z niecierpliwością bardzo wiele osób. Gdy już trafi do naszych domów,   będzie nam towarzyszyć przez cały 2024 rok.

Autorami wszystkich wybranych zdjęć (patrz niżej) są stargardzianie, którzy zajmują się fotografią amatorsko. Każdy dostał nagrodę finansową – po 300 zł za zdjęcie.

Jeden z nich, Wojciech Iwański, autor pięknej fotografii na luty, tak o niej mówił: – Podobają mi się zdjęcia czarno-białe. To zdjęcie, choć takie się wydaje, zrobiłem zimą na spacerze z psem w parku Jagiellońskim. Lubię fotografować, ale robię to sporadycznie, bo nie mam na to tyle czasu, ile bym chciał.

Zdjęcia i ich autorzy:

OKŁADKA – Katarzyna Czerkawska

STYCZEŃ – Anna Koba

LUTY – Wojciech Iwański

MARZEC – Mateusz Buława

KWIECIEŃ – Łukasz Sofianowicz

MAJ – Małgorzata Jakubowska

CZERWIEC – Agnieszka Ogrodowczyk (zdjęcie czołówkowe)

LIPIEC – Tatiana Kovtun

SIERPIEŃ – Agnieszka Optacy

WRZESIEŃ – Anna Wardal

PAŹDZIERNIK – Tatiana Kovtun

LISTOPAD – Amelia Iwańska

GRUDZIEŃ – Małgorzata Jakubowska

(r)

Poprzedni artykułOgólnopolska Noc Bibliotek 2023 pod hasłem „Absurd nie czytać”
Następny artykułMiał przy sobie narkotyki i kradzione rzeczy, był poszukiwany


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj