Widoki z muzealnej wieży – panorama miasta, portu i Odry 

0

Ta atrakcja nie jest daleko. I jeszcze w tym miesiącu będzie można z niej skorzystać. Wieża widokowa w gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie przy Wałach Chrobrego będzie czynna do końca października 2023 roku.

Wysokość gmachu wraz z kopułą wynosi 54 metry. Aby wejść na taras widokowy, należy pokonać 230 schodów.

Bilety:
– normalny: 10 zł
– ulgowy: 6 zł
– grupowy min. 5 osób): 5 zł /os

Gmach Muzeum Narodowego w Szczecinie to jedna z najbardziej znanych i reprezentacyjnych budowli miasta. Słynne założenie urbanistyczno-architektoniczne, zwane Tarasem Hakena (obecnie Wały Chrobrego), zaprojektował Wilhelm Meyer-Schwartau. Współtworzy ono nadodrzańską sylwetę miasta, widoczną z głównych tras dojazdowych, od wschodu biegnących przez mosty i wiadukty.

Gmach został oddany do użytku niespełna 103 lata temu (w czerwcu 1913 roku) i był do końca drugiej wojny światowej siedzibą Muzeum Miejskiego (Stadtmuseum Stettin), w którym wystawiano zbiory archeologiczne i etnograficzne, sztukę pomorską i europejską, kolekcje z Afryki, Azji i Oceanii oraz eksponaty przyrodnicze.

W polskim Szczecinie pełni funkcje muzealne, będąc najpierw jednym z budynków Muzeum Pomorza Zachodniego, a od 1970 roku – Muzeum Narodowego. Należy do najokazalszych gmachów muzealnych w Polsce. Jest tu przechowywana i eksponowana jedna z największych w kraju kolekcji zabytków kultur pozaeuropejskich.

Po obejrzeniu wszystkich atrakcji wewnątrz siedziby, warto podziwiać z tarasu widokowego panoramę miasta, portu i Odry.

(r) – źródło: materiały prasowe MN

fot. Piotr Nykowski

Poprzedni artykułMiał przy sobie narkotyki i kradzione rzeczy, był poszukiwany
Następny artykułKoncert po warsztatach harmonijkowo-wokalnych


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj