Badaj – zapobiegaj – żyj. Dzień otwarty w Stowarzyszeniu Amazonek STOKROTKA

0

Amazonki zapraszają do siebie – do Bursy Szkolnej, pl. Majdanek 7 – w najbliższy piątek (20.10.). Tego dnia będzie można dowiedzieć się tam więcej o profilaktyce i leczeniu raka piersi. Swoimi doświadczeniami podzielą się również członkinie stowarzyszenia. Początek o 14:00.

Na miejscu będzie lekarz, psycholog i fizjoterapeuta. Chętne panie nauczą się m.in. samobadania piersi, które jest pierwszym i podstawowym krokiem w regularnej profilaktyce. Będzie też można porozmawiać o zaletach aktywności fizycznej – także w czasie leczenia – oraz o znaczeniu opieki psychologicznej zarówno dla chorej, jak i jej najbliższych.

Stowarzyszenie Stokrotka zaprasza wszystkich zainteresowanych – kobiety zmagające się z nowotworem piersi, te, które już wygrały z rakiem oraz te, które chcą dowiedzieć się więcej o profilaktyce. Mile widziani są również ich członkowie rodzin i przyjaciele. Spotkanie potrwa do godz. 18:00.

Od 1985 roku październik jest Miesiącem Świadomości Raka Piersi, a od 2008 roku 15 października to Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Rocznie na całym świecie taką diagnozę słyszy 1,5 mln kobiet. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym wśród Polek. Co roku w naszym kraju rozpoznaje się go u około 22 tys. kobiet. Najważniejsza jest profilaktyka i jak najszybsza diagnoza, co zdecydowanie zwiększa szanse na wyleczenie i powrót do pełnej sprawności. Nowotwory piersi są drugą (po raku płuc) najczęstszą onkologiczną przyczyną śmierci Polek, a wśród młodych kobiet 20–44 lata nawet pierwszą.

(r)

Poprzedni artykułNowe fotele w dużej sali SCK
Następny artykułAmfiteatr w budowie. Odbyć „pierwszy spacer” wewnątrz budynku  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj