Nowe fotele w dużej sali SCK

0

Już w grudniu ruszy remont sali widowiskowej w Stargardzkim Centrum Kultury. Poprawę komfortu odczują uczestnicy koncertów, spektakli i widzowie kina, ale także artyści występujący w naszym mieście. Inwestycja przyniesie też większą wygodę osobom z niepełnosprawnościami i seniorom.

Sala widowiskowa w SCK, w której na dużym ekranie wyświetlane są głównie filmy, została otwarta prawie 17 lat temu. Choć jest starannie utrzymywana, a w środku zrealizowano też wiele inwestycji, po blisko dwóch dekadach wymiany wymagają chociażby wysłużone fotele. Te dotychczasowe zastąpią nowoczesne i komfortowe, które z pewnością pozwolą na jeszcze lepsze odbieranie różnorodnej oferty SCK.

– Fotele są już naprawdę mocno wyeksploatowane, zniszczone i niewygodne. Poza tym brak oświetlenia ciągów komunikacyjnych, schodów i rzędów znacznie utrudnia korzystanie z sali. Jest też dużą niedogodnością dla osób z niepełnosprawnościami i starszych. Mocno wysłużyło się już także podłoże sceny, co powoduje konieczność modernizacji pod kątem zastosowania akustycznej powłoki o wysokim stopniu ścieralności i wytrzymałości – mówi Joanna Tomczak, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury.

Zimą zaplanowano wymianę wszystkich foteli kinowych na parterze i montaż świetlnych, ledowych krawędzi stopni i ciągów komunikacyjnych. Nowa będzie też wykładzina na części widowni. Blask odzyskają również deski dużej sceny SCK. Po remoncie będzie estetycznie, komfortowo i bezpiecznie.

To jednak nie koniec zmian. W ramach projektu do dyspozycji artystów występujących w tym miejscu, oddany zostanie nowoczesny, bezprzewodowy system monitoringu dousznego.

– Obecnie pracujemy na sprzęcie, który nie spełnia już wymogów zapraszanych artystów. Wówczas zmuszeni jesteśmy do wynajmowania urządzeń, co jest dużym obciążeniem finansowym dla instytucji. W wielu przypadkach uniemożliwiało nam to nawet realizację wydarzeń. Ten projekt pozwoli organizować koncerty i spektakle zgodnie z wymogami artystów występujących na scenie, ale już bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wynajmu – zapowiada Joanna Tomczak, dyrektor SCK.

Wszystko powinno być gotowe na początku 2024 r.

Cała inwestycja to koszt 450 tys. zł. SCK pozyskało na ten cel 200 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 250 tys. zł pochodzi z budżetu Stargardu.

(r)

fot. Joanna Tomczak/Stargardzkie Centrum Kultury

Poprzedni artykułJechał tak brawurowo, że „zarobił” mandat w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych
Następny artykułBadaj – zapobiegaj – żyj. Dzień otwarty w Stowarzyszeniu Amazonek STOKROTKA


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj