Powiększą żłobek na os. Zachód

0

116 nowych miejsc dla dzieci od 3 miesiąca do nawet 4 roku życia będzie w rozbudowanym żłobku miejskim na os. Zachód. Niedługo ruszy opracowanie niezbędnej dokumentacji, a roboty mają się zacząć w połowie 2024 r. Po zakończeniu inwestycji o ponad połowę wzrośnie dostępność publicznych miejsc żłobkowych dla mieszkańców Stargardu.

Os. Zachód A4 to adres dobrze znany rodzicom. Nowoczesny obiekt z przyjaznymi pomieszczeniami stanie właśnie tam – w bezpośrednim sąsiedztwie Żłobka Miejskiego Leśna Polana. W każdym z nich zapewniona zostanie profesjonalna pielęgnacja, opieka i edukacja – wszystko to dostosowane będzie do wieku najmłodszych stargardzian. Każda z sal zostanie odpowiednio wyposażona.

Miasto rozpoczęło już poszukiwania wykonawcy dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Ma ona być gotowa latem 2024 r. Później trzeba będzie wyłonić firmę, która wybuduje nowy żłobek. Inwestycja powinna się zakończyć najpóźniej w drugim kwartale 2026 r.

Obecnie w Stargardzie jest 200 miejsc w żłobku publicznym. Kolejnych 200 znajduje się w placówkach niepublicznych. W tym drugim przypadku miasto dofinansowuje pobyt każdego z dzieci. W skali roku to wsparcie dla rodziców w wynosi nawet ponad 800 tys. zł.

Rozbudowa żłobka może kosztować przeszło 5 mln zł. Stargard pozyskał na ten cel ponad 4,7 mln zł wsparcia w ramach programu Maluch +. Projekt zakłada także dofinansowywanie funkcjonowania nowo utworzonych miejsc przez 3 lata.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułHalloween po stargardzku
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Nie idzie ani tu, ani tu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj