Autobusem wygodnie do cmentarzy

0

Koniec października i początek listopada to zawsze czas większego ruchu przy cmentarzach, ze względu na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych. Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji przygotowało specjalny rozkład jazdy autobusów. Inaczej pojedziemy już od poniedziałku (30.10.). Z kolei w środę (1.11.) MPK tradycyjnie dowiezie mieszkańców na cmentarze za darmo.

Od poniedziałku (30.10.) do środy (1.11.) linia nr 14 będzie kursować według zmienionego rozkładu jazdy. W środę (1.11.) od 9:00 do 17:00 inaczej pojadą także autobusy linii nr 5, 15 i 25. Na trasach pojawią się także pojazdy z oznaczeniami A, B i C. Aktualny rozkład można sprawdzić tutaj, w aplikacji kiedyPrzyjedzie.pl albo dzwoniąc na całodobową infolinię – tel. 91 573 13 82.

W środę (1.11.) na ulicach Stargardu pojawią się jeszcze trzy dodatkowe linie.

Linia A – dla mieszkańców os. Pyrzyckiego i os. Lotnisko. Trasa: ul. Spokojna, ul. Bogusława IV, ul. S. Staszica, ul. Warszawska, ul. Niepodległości, ul. Twardowskiego, ul. Armii Krajowej, ul. W. Broniewskiego, ul. Rondo HDK (tymczasowy), ul. T. Tańskiego.

Linia B – dla mieszkańców os. Chopina, os. Zachód i os. Lotnisko. Trasa: os. Chopina, dalej ul. H. Wieniawskiego, ul. Szczecińska, ul. Słoneczna, ul. T. Kościuszki, ul. Spokojna, Golczewo, ul. Most Kamienny, ul. T. Tańskiego.

Linia C – trasa od pętli Kossaka, dalej ul. Podleśna, ul. J. Piłsudskiego, ul. S. Wyszyńskiego, Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, ul. Spokojna, pętla Giżynek.

Również w środę (1.11.) o 11:00 z Koszewa wyruszy autobus, który przejedzie dalej przez Koszewko, Wierzchląd, Skalin, Kunowo i Lipnik, aż do cmentarza przy ul. T. Kościuszki i ul. Spokojnej/Giżynek. Powrót tą samą trasą o 16:00 z pętli na Giżynku.

Osoby, które w tych dniach wybiorą się na cmentarze własnymi autami, powinny sprawdzić zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice w pobliżu nekropolii zostaną zamknięte dla samochodów osobowych. Będą też wyznaczone dodatkowe miejsca postojowe. Więcej informacji tutaj.

(r)

fot. mak/archiwum

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Kiepska seria trwa
Następny artykuł60 lat ZSBT. Dom buduje się mądrością 


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj