Gryf dla Krzysztofa Materny

0

Od lat związany jest z Pomorzem Zachodnim. Obecnie współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie i szerzy zachodniopomorską kulturę w różnych częściach kraju. W sobotę, 28 października br. Krzysztof Materna za swoje zasługi otrzymał z rąk marszałka województwa Olgierda Geblewicza Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

Krzysztof Materna to reżyser, aktor, producent telewizyjny i teatralny oraz satyryk. Studiował na Wydziale Aktorskim krakowskiej PWST. Od ponad trzech lat jest zastępcą dyrektora do spraw artystycznych w Teatrze Bagatela w Krakowie. Współpracował z wieloma scenami w całej Polsce. Realizował przedstawienia m.in. w Starym Teatrze w Krakowie i warszawskich teatrach –  Rampa, Studio Buffo, Polonia, IMKA i Och-Teatrze oraz Teatrze Śląskim w Katowicach.

– Poznałem zespół Teatru Polskiego, poznałem jego szczecińsko-krakowski klimat, poznałem świetnie śpiewających aktorów, i zaproponowałem zrobienie przedstawienia „Dymny” w tym właśnie teatrze. Teraz „Aleja Zasłużonych”, która zainaugurowała scenę kameralną w nowej siedzibie Teatru Polskiego w Szczecinie, za budowę której mocno trzymałem kciuki – mówił Krzysztof Materna.

Złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi dla zachodniopomorskiej kultury wręczył Krzysztofowi Maternie 28 października br,, podczas jego benefisu w Teatrze Polskim w Szczecinie, marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

– Dziś cieszę się z trzech rzeczy: że tu jestem i że urodziny Krzysztofa Materny są w naszym nowym Teatrze Polskim, który niedawno razem otwieraliśmy, a także z tego, że jesteśmy w Polsce uśmiechniętej po 15 października – mówił marszałek.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadaje Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego jako wyróżnienie za całokształt działalności społecznej i publicznej oraz w podziękowaniu za działania przyczyniające się do rozwoju i promocji regionu.

(r)

fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułZ Bramy Wałowej do Książnicy. Młodzi pokażą swoje umiejętności
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Było nerwowo, ale dali radę


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj