Droga w Giżynku na ukończeniu

0

Roboty jeszcze trwają, ale przy okazji Wszystkich Świętych pierwsi kierowcy przekonali się, jak bardzo podniósł się komfort jazdy po ulicy w pobliżu nowego cmentarza. Cała inwestycja jest na ukończeniu, a korzyści z niej odczują zmotoryzowani i piesi.

Jeszcze w połowie tego roku stan ulicy pozostawiał wiele do życzenia, a piesi chodzili nieutwardzonymi poboczami. Po zmroku stare latarnie dawały niewystarczające światło.

Na ponad miesiąc przed oficjalnym zakończeniem inwestycji większość prac jest już zrobiona. Równa dwupasmowa jezdnia, wygodny chodnik z kostki betonowej, do tego nowoczesne i energooszczędne latarnie oraz nowa sieć kanalizacji deszczowej.

Ta inwestycja była oczekiwana przez mieszkańców okolicy. Efekty zadowolą zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. budowę nowych mieszkań zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i wielorodzinnej.

Do zrobienia zostało jeszcze ustawienie oznakowania pionowego i wymalowanie poziomego. W ramach projektu będą też nowe nasadzenia – to kilkanaście drzew i kilkaset krzewów.

Wszystko wskazuje, że przebudowa drogi zakończy się najpóźniej w połowie grudnia. Inwestycja kosztuje ponad 2,5 mln zł. Prawie 2 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSiedmioro nowych policjantów już po ślubowaniu
Następny artykuł#MojaSzkołaZdrowaSzkoła. Będą ważyć plecaki uczniów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj