Kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Miał je również przy sobie

0

Policjanci ruchu drogowego stargardzkiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Wczoraj dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego już kierowcę pod ich wpływem.

Wczoraj patrol stargardzkiej drogówki zauważył samochód osobowy marki renault, który miał niesprawne oświetlenie. Mundurowi postanowili skontrolować pojazd. Badanie stanu trzeźwości stargardzianina nie budziło zastrzeżeń, jednak jego nerwowe zachowanie i wygląd wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenie, że może on być pod wpływem narkotyków.

Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne.

– Badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował swoim pojazdem pod wpływem narkotyków. Jak się później okazało, powodem jego zdenerwowania były również środki odurzające, które miał przy sobie. Policjanci ujawnili zawiniątka foliowe, w których znajdował się susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany oraz zawiniątko z zawartością białego proszku. Badanie potwierdziło, że są to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany – zatrzymano też jego prawo jazdy – i doprowadzony do jednostki policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

(r)

Poprzedni artykułPoseł elekt Zbigniew Bogucki złożył rezygnację z funkcji wojewody zachodniopomorskiego
Następny artykuł6. Bieg „Stargard dla Niepodległej”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj