Poseł elekt Zbigniew Bogucki złożył rezygnację z funkcji wojewody zachodniopomorskiego

0

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację Zbigniewa Boguckiego i z dniem 2 listopada odwołał go z funkcji wojewody zachodniopomorskiego. Zbigniew Bogucki złożył rezygnację 26 października, ponieważ uzyskał mandat posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Funkcję wojewody zachodniopomorskiego pełnił od 30 listopada 2020 r.

– Zostałem wojewodą w bardzo trudnym czasie, kiedy musieliśmy zmagać się z pandemią koronawirusa, organizować szczepienia, usuwać zniszczenia po wichurach, pomagać uchodźcom wojennym, ratować Odrę czy wreszcie koordynować dostawy węgla. Postawiłem sobie za cel wspieranie rozwoju całego Pomorza Zachodniego i wykorzystanie potencjału naszego regionu oraz energii żyjących tu ludzi. Był to także czas przywracania przez rząd tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość godności wykluczonym grupom mieszkańców i wielu zachodniopomorskim rodzinom poprzez realizację programów społecznych. To dla mnie wielkie życiowe wyróżnienie, że jako wojewoda mogłem być skromną częścią potężnej ofensywy inwestycyjnej na Pomorzu Zachodnim: realizacja Projektu Baltic-Pipe i Polimery Police, pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin, rozbudowa gazoportu, oddanie tunelu pod Świną, budowa dróg ekspresowych S3, S6 i S11, projektowanie zachodniej obwodnicy Szczecina oraz setki inwestycji m.in. drogowych, w szkołach i szpitalach w naszych gminach oraz powiatach. W ten sposób nadrabialiśmy, w dużej mierze stracony przed 2015 r., czas – mówi poseł elekt Zbigniew Bogucki (fot. 1) i dodaje: – To był również czas bezprecedensowego wzmacniania polskiego bezpieczeństwa, budowania siły Armii Polskiej i służb mundurowych poprzez inwestycje w sprzęt i wyposażenie oraz podwyższanie wynagrodzenia żołnierzy, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

Na koniec podkreśla: – Sprawne działanie nie byłoby możliwe bez kierowanych przeze mnie służb, administracji rządowej oraz wsparcia wojska, samorządów, wysiłku pracowników ochrony zdrowia, zaufania i pomocy środowiska Prawa i Sprawiedliwości, a także zaangażowania tysięcy mieszkańców naszego województwa bez względu na ich światopogląd i wyznanie. Wszystkim Państwu za to z serca dziękuję.

Od 3 listopada obowiązki wojewody zachodniopomorskiego pełni I wicewojewoda Tomasz Wójcik (fot. 2).

(r), fot. – źródło: https://www.gov.pl/web/uw-zachodniopomorski

Poprzedni artykułOdtworzenie nawierzchni ulic Stefana Czarnieckiego i Pierwszej Brygady. Będą utrudnienia
Następny artykułKierował samochodem pod wpływem narkotyków. Miał je również przy sobie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj