W PPNT będzie nowa fabryka

0

Już w przyszłym roku ma zacząć się budowa ogromnego zakładu produkcyjnego w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Lokalizację w Stargardzie wybrała firma działająca w przetwórstwie spożywczym. To spółka WPF Production mająca ugruntowane doświadczenie na rynku.

Zakup 10-hektarowej działki oznacza kolejną ważną inwestycję i następne miejsca pracy w PPNT, na terenie którego już teraz jest zatrudnionych ponad 6 tys. osób.

– W bliskiej przyszłości w Stargardzie ruszy budowa nowoczesnej fabryki niosącej miastu wiele korzyści. Pewne są kolejne atrakcyjne miejsca pracy, których liczba – zgodnie z zapowiedziami – ma regularnie wzrastać wraz z planowanymi etapami rozwoju firmy – informuje magistrat.

Więcej szczegółów na temat inwestycji poznamy w przyszłym roku.

PPNT w Stargardzie zajmuje aż 850 hektarów. W ubiegłym roku decyzję o zlokalizowaniu tam swoich siedzib podjął m.in. światowy koncern Capri-Sun (patrz tutaj) i turecki Ege Kimya (patrz tutaj). W parku działa już ponad 30 firm różnych branż. Miasto regularnie inwestuje w rozbudowę infrastruktury na terenach przemysłowych, o czym można przeczytać tutaj. Takie projekty przyciągają kolejnych inwestorów, podnoszą komfort zatrudnionych tam ludzi i przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności stargardzkiego rynku pracy.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykuł„Zamęt” z nominacją do „Jantara”
Następny artykuł11 listopada – zmiany na Starym Mieście


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj