15 lat CSKF. W roli głównej Bohdan Kowalski (1937-2018)

0

Stargardzkie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 15-lecie Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego, które odbędzie się 23.11.2023 roku o godz. 18:00 na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina SCK. Liczba miejsc ograniczona.

Podczas spotkania zaprezentowany zostanie zbiór filmów nakręconych przez założyciela cyklu Bohdana Kowalskiego. Filmy z kolekcji Archiwum Rodziny Kowalskich będą ilustrowane muzyką na żywo w wykonaniu grupy Małe Instrumenty. Zespół eksperymentuje z dźwiękiem, wykorzystując do tego zarówno nieduże rozmiarowo profesjonalne instrumenty, jak również zabawki, przeszkadzajki i przedmioty wydające unikatowe brzmienia. Muzyka, która powstaje dzięki temu, ma niepowtarzalny klimat, charakter, barwę. Jest muzyczną, ilustracyjną podróżą, która wypełnia wyobraźnię widowni i pogłębia odbiór filmowego przekazu.

Jubileuszowe CSKF poprowadzi Krzysztof Spór – dziennikarz filmowy i autor bloga „Spór w kinie”. Wśród zaproszonych gości będzie m.in. Przemysław Lewandowski – dyrektor artystyczny Ińskiego Lata Filmowego.

Bohdan Kowalski przez całe życie umiejętnie łączył zawód nauczyciela – polonisty z działalnością kulturalną w zakresie filmu, fotografii i wychowania morskiego. Wśród wielu nagród i odznaczeń był również laureatem nagrody Prezydenta Stargardu dla stargardzkich twórców kultury. Wybitny stargardzianin, filmoznawca, fotograf, marynista, autor wielu artykułów, wierszy i kilku książek. Pomysłodawca i wieloletni współorganizator Ińskiego Lata Filmowego. Wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Stargardu i przyjaciel młodzieży.

(r)

fot. Tadeusz Surma/archiwum

Poprzedni artykułNowe kurtki i 100 tys. zł na zakup samochodu – dla strażaków od miasta
Następny artykułNowy sprzęt od WOŚP w naszym szpitalu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj