Nowe kurtki i 100 tys. zł na zakup samochodu – dla strażaków od miasta

0

Każdego dnia są w gotowości do ratowania naszego życia i zdrowia. Zawsze jako jedni z pierwszych działają podczas wypadków, klęsk żywiołowych i w innych niespodziewanych, trudnych sytuacjach. Żeby straż pożarna mogła zapewnić nam bezpieczeństwo, musi być odpowiednio wyposażona. Miasto przekazało strażakom 10 kompletów specjalnych ubrań. Dołoży się także do zakupu nowego samochodu.

– Konsekwentne wsparcie z budżetu Stargardu pozwala uzupełniać tak potrzebne wyposażenie Straży Pożarnej. Auto oczywiście robi wrażenie, ale zależało mi, żeby zakupiono także kombinezony. One też są niezwykle ważne, bo ułatwiają skuteczne niesienie pomocy. To inwestycja w bezpieczną służbę strażaków, która mieszkańcom miasta daje spokój i poczucie, że w każdej sytuacji będzie sprawna reakcja na bardzo różne zagrożenia, nie tylko pożary – mówi prezydent Rafał Zając.

Prawie 60 tys. zł kosztowały specjalne ubrania, które przekazaliśmy strażakom. To kompletne stroje ochronne składające się z kurtek i spodni. Warto wiedzieć, że takie ubrania muszą spełniać bardzo szczegółowe normy dotyczące m.in. wodoszczelności, trudnopalności, termoizolacji i zwiększonej odporności na ścieranie. Dodatkowo kurtki wyposażone są w zamki z systemem awaryjnego rozsuwania i specjalnie zaprojektowane kieszenie, z których funkcjonariusze bez problemu skorzystają także w rękawicach ochronnych. Odzież ochronna jest skonstruowana w taki sposób, żeby możliwa była okresowa kontrola każdej warstwy. Wszystkie elementy mają również certyfikaty potwierdzające wykonanie z dbałością o wszelkie przepisy.

Kolejne wsparcie z budżetu Stargardu – tym razem finansowe – pozwala strażakom na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Na nowe auto miasto dołoży 100 tys. zł. Chodzi o ISUZU D-MAX z 2023 r. o mocy silnika 120 kW.

Nasza Straż sukcesywnie wymienia swoje pojazdy, inwestując w nowoczesne rozwiązania pozwalające na jeszcze skuteczniejsze i szybsze działanie. Miasto regularnie wspiera komendę. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo stargardzian. Tylko w 2022 roku przekazaliśmy strażakom ponad 430 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zakupu pojazdów, nowoczesny system łączności, duży agregat prądotwórczy oraz odkurzacz i osuszacz powietrza.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułRowerem do Berlina i z powrotem. Są pieniądze na nowy hit turystyczny
Następny artykuł15 lat CSKF. W roli głównej Bohdan Kowalski (1937-2018)


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj