Azbest do likwidacji – trzeba jeszcze usunąć około 22 ton

0

W tym roku z dachów w całym mieście zniknęło już ponad 18 ton wyrobów zawierających szkodliwy azbest. To jeszcze nie koniec. Do usunięcia zostało około 22 ton. Zapłacimy za to zarówno pieniędzmi pochodzącymi z budżetu miasta, jak i środkami z dofinansowań.

W 2023 r. stargardzianie składali wnioski o usunięcie pokryć dachowych z azbestem w dwóch naborach. W efekcie ze Stargardu zniknęło już ponad 18 ton takich wyrobów. Koszt ich likwidacji to prawie 23 tys. zł. Na ten cel miasto pozyskało ponad 6,2 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kolejne pieniądze pozwolą na usunięcie z dachów następnych niebezpiecznych materiałów i poprawienie bezpieczeństwa stargardzian. Stargard otrzymał na to prawie 10,3 tys. zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Druga połowa – ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dzięki temu jeszcze w tym roku będzie można usunąć co najmniej 22 tony pokryć dachowych z azbestem. Całość będzie kosztować około 30 tys. zł.

(r)

fot. bazaasbestowa.gov.pl

Poprzedni artykułNietrzeźwa kierująca wyeliminowana z ruchu
Następny artykułBudują nowe drogi na starówce


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj