Budują nowe drogi na starówce

0

Rozpoczęła się kolejna ważna i oczekiwana inwestycja na Starym Mieście. Po zakończeniu dużego remontu kilka dróg zupełnie zmieni swoje oblicze. Przebudowane zostaną: ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewska, ul. Kuśnierzy i ul. Włosiennicza. W efekcie zwiększy się komfort mieszkańców i poprawi się estetyka w tej części starówki.

Inwestycja rozpoczęła się od budowy kanalizacji deszczowej. Jednocześnie przygotowywane są nowe miejsca parkingowe. Po zakończeniu prac ta część starówki zupełnie zmieni swoje oblicze.

Na jezdniach będzie nowa nawierzchnia. Piesi zyskają wygodne chodniki, a rowerzyści – komfortowe ścieżki. Wyremontowany zostanie również most na kanale Młyńskim. Bezpieczeństwo poprawią wyniesione i doświetlone przejścia dla pieszych. Całość uzupełnią nowe, energooszczędne latarnie. Jak przy każdej drogowej inwestycji zadbano także o to, żeby w projekcie znalazły się liczne nasadzenia zieleni. Ponadto przy wyremontowanych ulicach nie zabraknie też miejsc postojowych dla aut.

Wykonawcą tej ogromnej przebudowy jest szczecińska firma Musing Bud, która w naszym mieście zrealizowała Park&Ride. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace na Starym Mieście powinny zakończyć się latem 2025 r. Ich wartość to ponad 17,8 mln zł. Na ten cel miasto pozyskało prawie 10,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułAzbest do likwidacji – trzeba jeszcze usunąć około 22 ton
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Wyjazdy się nie udały


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj