SFF’23. Pokaz nagrodzonych filmów w Piwnicy TPS

0

Jak co roku, i tym razem, w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu odbędzie się pokaz filmów nagrodzonych podczas Szczecin Film Festival’23 w konkursie Zachodniopomorskie Shorty.

Program pokazu:

„Słoń” Mateusz Żegliński 30’| 2022 POL nagroda publiczności ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Portret sportowca amatora, który pragnie zostać mistrzem w boksie tajskim (Muay Thai).

„Trzy Opowiadania o Basi” Mateusz Pietrak 29’| 2023 POL – nagroda za najlepszy film, ufundowana przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Intymny portret Basi, energicznej kobiety po osiemdziesiątce. Obserwujemy ją jako siostrę, babcię, matkę i aktorkę. W prostych scenach z jej codziennego życia humor spotyka się z nostalgią, gdy nieoczekiwanie poruszane są istotne tematy miłości, starzenia się i śmierci.

„Ojciec.syn” Jakub Gomółka 18’| 2022 | POL nagroda za najbardziej poruszający film, ufundowana przez Prezydenta Miasta Szczecin

Po opuszczeniu więzienia Mariusz i jego syn podejmują próbę zaadaptowania się do rzeczywistości, przeplatając trudy codziennego życia z przyzwyczajeniami z więzienia. Wbrew powszechnej opinii ich relacja wypełniona jest miłością i autorefleksją. Wrażliwość bohaterów kontrastuje z bezduszną rzeczywistością, która zostawia bliznę na byłych więźniach, wykluczając ich ze zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie.

Pokaz odbędzie się 25 listopada 2023 r. (sobota) o godz. 18:00 w Piwnicy TPS (pod Ratuszem). Poprowadzi go Małgorzata Frymus, prezeska Stowarzyszenia OFFicyna.

bk

Poprzedni artykułW SP nr 1 obudzą zmysły
Następny artykułPESEL zastrzeżesz w Ratuszu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj