PESEL zastrzeżesz w Ratuszu

0

Już ponad 100 stargardzian zdecydowało się zastrzec swoje numery PESEL w Ratuszu. Można to również w dowolnym momencie zrobić przez internet. Na początku grudnia taka opcja będzie też dostępna w aplikacji mObywatel. Jednak każdy, kto nie chce tego robić samodzielnie, może przyjść do Ratusza i w kilka minut zabezpieczyć swoje dane.

PESEL wygodnie i o dowolnej porze zastrzeżemy przez internet – wystarczy kliknąć tutaj. Trzeba jednak posiadać profil zaufany lub e-dowód albo zalogować się przez bankowość elektroniczną.

W Stargardzie taka opcja jest również dostępna stacjonarnie. Wystarczy przygotować dowód tożsamości lub paszport, przyjść do Ratusza na Rynku Staromiejskim, na biletomacie wybrać sprawy meldunkowe, pobrać bilet i chwilę poczekać na swoją kolej. Zastrzeżenie PESEL-u trwa kilka minut, a usługa jest bezpłatna. Dodatkowo każdy, kto zrobi to w Ratuszu, od razu dostanie potwierdzenie.

W razie dodatkowych pytań można również zadzwonić – tel. 91 577 08 69, 91 573 11 69, 91 834 18 06.

Opcja zastrzeżenia PESEL-u jest dostępna dla wszystkich pełnoletnich posiadaczy tego numeru. Dzięki temu nikt nie będzie mógł go wykorzystać bez naszej wiedzy, np. biorąc kredyt. Od 1.06.2024 r. banki i inne instytucje finansowe przy zawieraniu umów z klientami obowiązkowo zweryfikują, czy konkretny PESEL nie jest zastrzeżony. Takie zabezpieczenie nie utrudni załatwiania żadnych innych spraw np. w urzędach albo rejestracji do lekarza. Zastrzeżenie można również cofnąć. Więcej informacji tutaj.

(r)

grafika: gov.pl

Poprzedni artykułSFF’23. Pokaz nagrodzonych filmów w Piwnicy TPS
Następny artykułUwaga! Jubileusz 15-lecia CSKF przeniesiony na inny termin!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj