W Stargardzie wspierają skutecznie

0

Działania własne, programy rządowe, dofinansowania unijne, świetna współpraca z pomocowymi organizacjami pozarządowymi – Stargard korzysta z każdej możliwości wsparcia mieszkańców o szczególnych potrzebach. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego nasze miasto dostało wyróżnienie od wojewody zachodniopomorskiego.

– Stargard znalazł się wśród zaledwie 5 samorządów naszego województwa, które zostały docenione za niesienie skutecznej pomocy potrzebującym mieszkańcom. Najwięcej wyróżnień – 28 – odebrały placówki pomocy społecznej. Tym bardziej cieszy umieszczenie w tym gronie naszego miasta – informuje magistrat.

Wicewojewoda Tomasz Wójcik podkreślił, że zaangażowanie Stargardu w realizację różnych programów i przedsięwzięć wzmacnia potencjał całej społeczności lokalnej.

Najszerszą i największą pomoc niesie stargardzianom Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Działają też u nas dwa Środowiskowe Domy Samopomocy. Prowadzimy programy mieszkalnictwa wspomaganego, które dają szansę na usamodzielnienie się m.in. osobom z niepełnosprawnościami. Miasto stale współpracuje także z organizacjami pozarządowymi. Jest ich u nas naprawdę dużo. Wspierają dzieci, ich rodziców, seniorów, OzN, stargardzian zmagających się z chorobami psychicznymi i wychodzących z nałogów. Dają zarówno realną pomoc, jak i współtworzą dobrą przestrzeń do interakcji społecznych.

(r)

fot. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki/FB

Poprzedni artykułBył poszukiwany listem gończym, ukrywał się – został zatrzymany w Gorzowie
Następny artykułW SP nr 1 obudzą zmysły


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj