Nocny pościg za przestępcą. Został zatrzymany na Starym Mieście

0

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca nie miał uprawnień do kierowania pojazdem i miał przy sobie narkotyki

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy około godz. 2:00. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Skłodowskiej-Curie zauważyli osobową skodę, którą podróżowała grupa młodych osób. Na widok patrolu policji osoby te zaczęły się nerwowo rozglądać, dlatego też policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli.

Funkcjonariusze za pomocą sygnałów dźwiękowych i błyskowych nakazali kierowcy zatrzymanie samochodu. Mężczyzna zignorował to i gwałtownie przyspieszył. Mijał kolejne ulice. Jechał całą szerokością jezdni, stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

– Niebezpieczne zachowanie kierującego mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Policjanci natychmiast poinformowali o całym zdarzeniu dyżurnego jednostki i rozpoczęli pościg. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany na ul. Grodzkiej. Podczas ucieczki uszkodził pojazdy, które zaparkowane były na ulicy – informuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez policjantów ruchu drogowego okazało się, że 31-letni mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a także poszukiwany był listem gończym w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił. Dalsza kontrola ujawniła środki odurzające, które mieszkaniec Stargardu miał przy sobie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wczoraj trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę. Odpowie za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydanego polecenia zatrzymania samochodu, posiadanie środków odurzających, jazdę bez uprawnień oraz za wiele innych wykroczeń, których się dopuścił.

(r)

Poprzedni artykułUwaga! Jubileusz 15-lecia CSKF przeniesiony na inny termin!
Następny artykułSukces Pomorza Zachodniego. Nasza trasa rowerowa wśród najlepszych w Europie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj