„Zielony Feniks” dla Pomorza Zachodniego – za wspieranie i upowszechnianie idei ekoenergetyki

0

Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego z nagrodą „Zielony Feniks”. Prestiżową statuetkę – jedną z najstarszych nagród poświęconych energii odnawialnej – odebrał dyrektor RBGP Leszek Jastrzębski podczas Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu.

Statuetka „Zielonego Feniksa” przyznawana jest corocznie, począwszy od 2009 roku, przez Fundację na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki. To nagroda za całokształt działań, docenienie pracy całego zespołu, który angażuje się w różnego rodzaju projekty związane z upowszechnianiem energetyki odnawialnej oraz tworzenie opracowań w zakresie wyzwań i przemian energetycznych.

RBGP otrzymało nagrodę w kategorii „Nagroda za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki”.

Główne obszary działalności biura w obszarze ekoenergetyki to: przygotowywanie analiz przestrzennych, współpraca transgraniczna dotycząca energetyki odnawialnej w planowaniu przestrzennym, prowadzenie systemu monitorowania oraz działania na rzecz popularyzacji OZE.

– Pomorze Zachodnie jest liderem w rozwoju OZE. Od lat produkujemy najwięcej zielonej energii w Polsce. W roku 2022 produkcja z OZE wypełniła ponad 98% naszego zapotrzebowania energetycznego. Wykorzystujemy nasz bardzo wysoki potencjał energii odnawialnej, nasze położenie, uwarunkowania naturalne. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian i uwarunkowań prawnych, bardzo ważne jest mądre planowanie, monitoring i współpraca z samorządami gmin i powiatów. Przyznana nagroda cieszy i motywuje do dalszej pracy do osiągnięcia neutralności klimatycznej – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Więcej: https://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/zielony-feniks-dla-pomorza-zachodniego-energetyczne-biuro-gospodarki-docenione

(r)

fot. Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. W lidze gorzej
Następny artykułZapomniał włączyć kierunkowskaz, za chwilę okazało się, że popełnił przestępstwo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj