O.Mega. „Beksiński – Inspiracje” – rzeźby i fotomontaże

0

„Beksiński – Inspiracje” to wyjątkowa wystawa w O.Medze w Ińsku pozwalająca zanurzyć się w świat rzeźb i obrazów, przeniesionych w nieoczywisty sposób z prac Zdzisława Beksińskiego. Jej twórcami są Artur Groszkowski oraz podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie.

Wykonane z papieru – autorską techniką – rzeźby, ukazują możliwości osób z niepełnosprawnościami i potencjał twórczy, jakim dysponują. Łączą z pozoru dwa nieprzystające do siebie światy: fantastyczny świat twórczości Zdzisława Beksińskiego i świat osób z ŚDS.

Obok rzeźb pojawią się autorskie fotomontaże cyfrowe Artura Groszkowskiego. Prace te określane są również jako kolaże i obrazy cyfrowe. Wykorzystując elementy choszczeńskiej architektury i pejzażu, obrazują subiektywne spojrzenie autora na twórczość Zdzisława Beksińskiego i fascynację jego osobą.

W czasie wernisażu odbiór prac wzbogacą zaproszeni na wydarzenie twórcy – podopieczni i instruktorzy ŚDS w Choszcznie, którzy dzielić się będą swoimi refleksjami.

Całość wystawy oprawiona zostanie tłem muzycznym, łączącym się z nazwiskiem legendarnej postaci polskiego świata dj-skiego – Macieja Sienkiewicza z Łobza, mieszkańca i animatora kultury. Wykorzystane fragmenty utworów pochodzą z jego autorskiej wytwórni płytowej Father And Son Records And Tapes.

Przedsięwzięcie „Beksiński – Inspiracje” to swoisty hołd złożony wyjątkowemu sanockiemu artyście, a wprowadzenie do wystawy elementu muzyki elektronicznej jest próbą wykreowania kolejnego tła i dodania nowych znaczeń w przestrzeniach jego świata.

Maciek Sienkiewicz zadba nie tylko o tło dla prezentowanych prac, ale także zagra dla nas po wernisażu w mocno tanecznym klimacie. Zamierzamy połączyć w ten sposób dominujące w rzeźbach i obrazach motywy przemijania, destrukcji, śmierci z radością tworzenia muzyki i nieskrępowaną zabawą.

Wernisaż odbędzie się 9 grudnia br. o godz. 17.00 w galerii Ińskiego Lata Filmowego O.MEGA. Zapraszamy.

Na otwarcie wystawy „Beksiński – Inspiracje” wstęp wolny.

(r)

Poprzedni artykułDoktor Maria Kubisa z nagrodą „Obrończyni Praw Człowieka”
Następny artykułLKS Feniks Pesta. Posypały się medale


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj