Nowe kierunki z goleniowskiego lotniska

0

Austriackie miasta Graz i Linz to nowe połączenia z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. Inauguracja lotów planowana jest na 13 maja 2024 r.

Z inicjatywą uruchomienia takich połączeń wystąpiła strona austriacka. Czarterowe loty, obsługiwane przez linie Avanti Air, mają się odbywać raz w tygodniu. Samoloty mają startować z Grazu o godz. 9 i o 10.40 lądować w Goleniowie. Następnie zaplanowany jest wylot do Linzu z lądowaniem o godz. 13.05. Po godzinie samolot wyruszy w drogę powrotną do Goleniowa. Loty ze Szczecina do Grazu zaplanowane są na godzinę 16.30, a lądowanie o 18.10.

– Cieszymy się z uruchomienia kolejnych kierunków, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na rozwój naszego lotniska. Ponadto cieszy nas fakt, że Austriacy dostrzegli potencjał turystyczny Pomorza Zachodniego. Nasza oferta z pewnością nie odbiega od tego, co oferują kurorty w innych krajach. Baza hotelowa jest nowoczesna, mamy poza tym szeroką ofertę dla osób, które lubią aktywnie spędzać wypoczynek – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego z każdym rokiem zyskuje na popularności. W czasie tegorocznych wakacji Bałtykiem zachwycali się zarówno Czesi, jak i Niemcy, którzy wcześniej spędzali urlopy nad chorwackim Adriatykiem.

Austriacy docenili także imponujące krajobrazy i nasze plaże. Dwa biura podróży mają już w swojej ofercie wypoczynek na zachodniopomorskim wybrzeżu, a bezpośrednie loty mają wpłynąć na wzrost zainteresowania wakacyjnymi propozycjami Pomorza Zachodniego.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem loty będą się odbywać od 13 maja do 14 października 2024 r.

(r)

fot. – źródło: airport.com.pl (zdjęcie poglądowe)

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Mają już plan przygotowań
Następny artykuł4. Stargardzki Triathlon Mikołajkowy – to zabawa, nie rywalizacja


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj