Świąteczni nietrzeźwi kierowcy dalej nie pojadą

0

Za nami długi świąteczny weekend. W tym czasie funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali trzeźwość kierowców na terenie całego powiatu. Dzięki skuteczności pracy policjantów zatrzymano siedem osób, które mimo spożytego alkoholu wsiadły za kierownicę swoich pojazdów. Niechlubna rekordzistka kierowała, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na drogach powiatu stargardzkiego funkcjonariusze intensywnie pracowali tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. Nasilone kontrole kierowców, głównie prowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, pozwoliły w świąteczny weekend wyeliminować zza kierownicy aż siedem osób, które znajdowały się w stanie nietrzeźwości.

Rekordzistką okazała się zatrzymana w wigilijną noc – na ulicy Aleja Żołnierza w Stargardzie – 35-latka, która kierowała volkswagenem, mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkance Stargardu, podobnie jak pozostałym zatrzymanym, funkcjonariusze odebrali uprawnienia do kierowania.

Wszyscy kierowcy muszą się teraz liczyć z surowymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

(r)

Poprzedni artykułNasza Gazela Biznesu z PPNT
Następny artykułKasa UM w remoncie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj