Giżynek – ulica gotowa

0

Nowa jakość, większe bezpieczeństwo i poprawa estetyki – zakończyła się kolejna duża inwestycja drogowa. Mieszkańcy Giżynka mogą korzystać z komfortowej jezdni i równych chodników. W ramach inwestycji wykonana została też kanalizacja deszczowa. Całość uzupełniła zieleń.

Jedna z dróg w Giżynku – na odcinku od skrzyżowania z ul. Spokojną – zupełnie zmieniła swoje oblicze. Kierowcy mają tam już do dyspozycji nową, dwupasmową jezdnię, a piesi – wygodne chodniki z kostki betonowej. Bezpieczeństwo zwiększyły także latarnie z energooszczędnymi oprawami LED. Jak zawsze w przypadku inwestycji drogowej wykonano również dodatkowe nasadzenia zieleni – kilkanaście drzew i kilkaset krzewów.

Wartość prac w Giżynku to ponad 2,5 mln zł. Wszystkie zakończyły się w terminie, zgodnie z planem. Na ten cel miasto pozyskało prawie 2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – PGR. To inwestycja ważna zarówno dla obecnych mieszkańców tej części Stargardu, jak i przyszłych. Plan zagospodarowania przestrzennego zakłada tam m.in. budowę domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych.

(r)

fot. mak

Poprzedni artykułW czasie wolnym od służby ruszyła na pomoc mężczyźnie, którego auto dachowało
Następny artykułZacznij rok 2024 na sportowo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj