SKM. Dla mieszkańców Stargardu najbardziej potrzebne przystanki to głównie te na terenie Szczecina

0

Wracamy do tematu pierwszych pociągów Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Ruszyły 2 stycznia br. Przybyło 8 dodatkowych par połączeń na linii Szczecin – Goleniów na mocy porozumienia Gminy Goleniów z Województwem Zachodniopomorskim. Teraz łącznie kursuje 29 par połączeń do Goleniowa i Szczecina.

„Zabraknie z kolei dodatkowych par połączeń ze Stargardu i Gryfina. Obie gminy, niestety, nie wywiązały się z porozumienia z nami w kwestii finansowania – pisze w mediach społecznościowych marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Zgodnie z jego założeniami, podszczecińskie gminy miały partycypować razem z nami w kosztach zwiększenia częstotliwości przejazdów. Razem zobowiązaliśmy się do tego już w 2017 roku. Niestety, gdy przyszło do formalizowania przyjętych ustaleń, porozumienie wdrożył tylko Goleniów. Dlatego zdecydowałem, że czasowo utrzymamy także trzy dodatkowe pary połączeń na trasie Szczecin-Stargard (łącznie 53 przejazdy). Do Gryfina pozostanie 13 par (miały być 23)”.

Więcej: https://stargardzka.pl/2024/01/01/pierwsze-pociagi-szczecinskiej-kolei-metropolitalnej-pojada-2-stycznia/

Co na to stargardzki magistrat?

– Z punktu widzenia naszego miasta SKM ma sens w momencie, kiedy działa w pełni, zgodnie z pierwotnymi założeniami. Dla mieszkańców Stargardu najbardziej potrzebnymi przystankami są przede wszystkim te na terenie Szczecina. Przypomnę, że aż 26 – z wszystkich 40 – w ramach SKM jest zaplanowanych właśnie tam. Po oddaniu tych przystanków do użytku i wprowadzeniu rozkładu z odpowiednim taktem kursowania pociągów będziemy mogli wrócić do tematu porozumienia. Najpierw jednak projekt musi zostać ukończony i zapewnić nam to, na co się umówiliśmy – informuje Piotr Styczewski, rzecznik prasowy UM w Stargardzie.

bk

mapa, schemat – źródło: Stowarzyszenie SOM

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Z przytupem w nowy rok
Następny artykułMiasto projektuje kolejne chodniki


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj