PGE Spójnia Stargard. Z przytupem w nowy rok

0

Zwycięstwem podopieczni Sebastiana Machowskiego pożegnali stary rok i zwycięstwem powitali nowy. W sobotnim meczu pokonali u siebie Czarnych Słupsk.

PGE Spójnia Stargard – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 77:65 (25:17, 20:17, 12:12, 20:19)

Spójnia: Gruszecki 21, Łapeta 12, Langović 11, Brown Jr. 11, Daniels IV 8, Gordon 6, Simons 4, Kowalczyk 2, Grudziński 2, Brenk 0

Czarni: Caffey 16, Michalak 14, Griciunas 8, Teague 6, Kohs 6, Sabeckis 5, Wójcik 4, Leończyk 4, Jankowski 2

Wynik w tym spotkaniu otworzyli Czarni, ale jak się później okazało, było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gości. Inicjatywę na parkiecie szybko przejęła Spójnia, stopniowo oddalając się od rywala. Po 10 minutach gry stargardzka drużyna  dysponowała przewagą ośmiu punktów.

W drugiej kwarcie różnica na korzyść naszych koszykarzy szybko stała się dwucyfrowa. Na 4 minuty przed długą przerwą sięgnęła poziomu dwudziestu oczek, ale wtedy seria błędnych decyzji i braku skuteczności po stronie gospodarzy spowodowały, że Czarni odrobili nieco straty – do jedenastu punktów.

Po zmianie stron, początkowo gra nadal lepiej układała się przyjezdnym, w efekcie różnica stopniała do sześciu oczek. Spójnia zareagowała jednak na czas i wróciła na właściwe tory. Notując kilka dobrych serii, ponownie odskoczyła na jedenaście punktów.

W ostatniej odsłonie Czarni wciąż wierzyli, że uda im się odwrócić losy tego meczu i ambitnie gonili wynik. W najlepszym dla nich fragmencie skrócili dystans do sześciu oczek. Na więcej Spójnia jednak nie pozwoliła, a co więcej, w końcówce dołożyła jeszcze kilka punktów, aby nie wprowadzać nerwowej atmosfery na finiszu.

Ostatecznie podopieczni Sebastiana Machowskiego wygrali różnicą dwunastu oczek.

Po szesnastu spotkaniach Spójnia ma dwadzieścia pięć punktów, co daje jej siódme miejsce w tabeli. Ścisk w strefie gwarantującej grę w play-off jest spory, bowiem taki sam dorobek ma jeszcze pięć innych zespołów.

W kolejnym meczu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, biało-bordowi podejmą Krajową Grupę Spożywczą Arka Gdynia. Początek o godz.17.30.

Poprzedni artykułSzpital „Zdroje”. Blisko 50 zajęć z dogoterapii i teatroterapii
Następny artykułSKM. Dla mieszkańców Stargardu najbardziej potrzebne przystanki to głównie te na terenie Szczecina