Miasto projektuje kolejne chodniki

0

Już za kilka tygodni będziemy mieć gotową dokumentację na remonty kolejnych chodników. To krok, który zdecydowanie przybliża nas do realizacji następnych inwestycji oczekiwanych przez stargardzian. Nowe, wygodne trasy dla pieszych będą wzdłuż ulic: Śląskiej, Obrońców Westerplatte i Szkolnej.

To zwiększy bezpieczeństwo przechodniów i poprawi estetykę w różnych częściach naszego miasta.

Na ul. Śląskiej chodnik zostanie wyremontowany po obu stronach jezdni. Będzie tam również dopuszczony ruch rowerowy. Z kolei z nowej trasy na ul. Obrońców Westerplatte skorzystają mieszkańcy okolicy, ale także odwiedzający pobliską halę Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz AquaStar. Bezpieczniej i wygodniej będzie także na ul. Szkolnej. Piesi – w tym również dzieci chodzące do Szkoły Podstawowej nr 10 – będą tam mieć wyremontowane chodniki. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie skrzyżowania u. Szkolnej i ul. H. Dąbrowskiego. Dzięki temu podczas dużych opadów deszczu ten teren nie będzie zalewany.

Wszystkie projekty powinny być gotowe najpóźniej w marcu.

Żeby móc ogłosić przetarg na wykonanie konkretnej inwestycji, a także starać się np. o dofinansowanie z zewnątrz, niezbędna jest kompletna dokumentacja projektowo-kosztorysowa. Jej opracowanie wymaga czasu, ale dzięki temu, po zabezpieczeniu środków, jesteśmy gotowi do szybkiej realizacji kolejnych prac poprawiających komfort życia mieszkańców Stargardu.

Tak było chociażby w przypadku remontu ul. Bolesława Chrobrego, ul. Szewskiej, ul. Kuśnierzy i ul. Włosienniczej. W 2022 roku opracowana została dokumentacja, a już w 2023 ruszyła oczekiwana przez stargardzian przebudowa.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułSKM. Dla mieszkańców Stargardu najbardziej potrzebne przystanki to głównie te na terenie Szczecina
Następny artykułStargardzka Pastorałka u Chrystusowców „Pod szczęśliwą gwiazdą”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj