Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców „Pod szczęśliwą gwiazdą”

0

Po raz pierwszy pastorałka w języku polskim zabrzmiała w Stargardzie już w 1945 r. 8 stycznia na wspólnym kolędowaniu stargardzianie spotkali się już po raz 79.

Koncert w kościele św. Jana, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie, odbył się pod patronatem prezydenta Stargardu Rafała Zająca.

Podczas koncertu można było wysłuchać młodych wokalistów z MDK pod kierunkiem Ewy Krysian. W koncercie wystąpili Zespół Rupaki oraz soliści zespołu Dzikie Wino: Patrycja Kucharzyk, Zuzanna Susz, Paulina Pryciak (gościnnie), Najlah Vitha (Nejla Vita), Łukasz Brodowski, Mateusz Tarkowski, Aleksandra Maćkowiak (gościnnie).

Na koncert, oprócz wielu mieszkańców, przybyli przedstawiciele miasta i powiatu, m.in. zastępczyni prezydenta Stargardu Ewa Sowa i wicestarosta Łukasz Wilkosz.

– To, co pokazaliście, naprawdę zmieniło nasze serca, rozgrzało je – mówiła Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu. – Dziś Boże Narodzenie po raz kolejny w nas zagościło.

Z kolei Małgorzata Flas, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury, powiedziała: – Zanieśmy te piękne pieśni do domu, niech na długo pozostaną w nas i brzmią do przyszłego roku.

MDK już dziś zaprasza na 80. edycję Pastorałki u Chrystusowców w 2025 r.

(r)

fot. Emilia Iwańska

Poprzedni artykułMiasto projektuje kolejne chodniki
Następny artykułFERIE 2024. Wykaz punktów kontroli autobusów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj