Ferie – czas wypoczynku, atrakcji i dobrej zabawy w mieście

0

Tylko kilka dni dzieli młodych stargardzian od upragnionego zimowego wypoczynku. Już w poniedziałek (15.01.) rozpoczną się ferie. Przed uczniami 2 tygodnie przerwy od szkoły. W naszym mieście nie będzie wiele czasu na leniuchowanie. Czekają zajęcia sportowe, historyczne i naukowe. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Listy niektórych półkolonii są wprawdzie zamknięte, ale do wyboru jest też wiele indywidualnych aktywności.

MAH

Już sześciolatki mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach w Muzeum Archeologiczno-Historycznym. W poniedziałek i środę (15 i 17.01.) swoje tajemnice zdradzi „Świat w pocztówce zaklęty”. W MAH na Rynku Staromiejskim czeka najnowsza wystawa, ale muzealnicy szykują też pocztówkowe zajęcia praktyczne. Z kolei we wtorki i czwartki (16, 18, 23, 25.01.) będzie można pobawić się w glinie i zdobyć trochę historycznej wiedzy. Po zajęciach koniecznie trzeba zabrać do domu własnoręcznie wykonane naczynie i pochwalić się bliskim. Ostatnia propozycja MAH na ferie ma tajemniczą, ale też wiele obiecującą nazwę. „Chodź, opowiem ci historię” to warsztaty historyczno-artystyczne z wykorzystaniem specjalnej edukacyjnej książeczki. W programie wiele ciekawych zadań do wykonania. Te aktywności odbędą się w Bastei (Park Piastowski) w piątki (19, 26.01.).

Wszystkie zajęcia w MAH rozpoczną się o 11:00. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą tylko 7 zł za wejściówkę. Pozostali – 10 zł. Bilety będą do kupienia w kasie bezpośrednio przed warsztatami. Większe grupy mogą umówić się na indywidualny termin – wystarczy zadzwonić pod nr tel. 91 578 38 35.

OSiR

W ferie w Stargardzie poszaleją wszyscy ci, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Przez całe dwa tygodnie lodowisko będzie czynne codziennie od 10:00 do 21:00. Nowość przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wciąż można się zapisać na zajęcia nurkowania z doświadczonymi instruktorami. W programie wiedza teoretyczna, nauka snoorkowania i nurkowania w basenie, a poza tym pizza, saunowanie i mnóstwo dobrej zabawy. Ta propozycja będzie najlepsza dla dzieci w wieku 9-14 lat.

Nurkowe ferie zaplanowano na poniedziałki (15 i 22.01.) i wtorki (16 i 23.01.). Zapisy są prowadzone w recepcji AquaStar (ul. Szczecińska 35).

SCN Filary

Przed nami kolejna, tym razem zimowa, odsłona wyjątkowych półkolonii. Stargardzkie Centrum Nauki FILARY i AquaStar zapraszają do udziału w najnowszej edycji Akademii Sportowo-Naukowej. To coś więcej niż typowa półkolonia. Uczestnicy łączą kreatywną zabawę, zdobywanie nowej wiedzy i aktywność fizyczną. W planach zimowej edycji znalazły się m.in. zajęcia sportowe ze Spójnią i Błękitnymi, wizyta na lodowisku, specjalne warsztaty naukowe w Filarach i seans w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury.

Zapisy są prowadzone telefonicznie – 512 281 857 lub 786 905 760 albo online – wystarczy kliknąć tutaj. Można też osobiście przyjść do recepcji AquaStar (ul. Szczecińska 35).

Filary mają także ofertę dla tych, którzy wolą krótsze formy zimowego wypoczynku. Feryjne Wtorki w SCN to doskonale znana propozycja, ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem. Tym razem młodzi ludzie m.in. pobawią się drukiem 3D, wezmą udział w warsztatach Lego, a nawet wybiją własne monety. Bilety są już dostępne – online albo w kasie SCN. O szczegóły tych zajęć można dopytać telefonicznie – 786 905 760 albo poczytać więcej tutaj.

Książnica Stargardzka

Bezpłatne zajęcia dla młodych ludzi szykuje z kolei Książnica Stargardzka. Dużo będzie się działo w Pracowni Kreatywności. W planach m.in. świętowanie Dnia Wszystkich Fajnych, Dnia Wiedzy o Pingwinach i Dnia Popcornu. Zajęcia potrwają od 11:00 do 14:00. Początek w środę (17.01.). Warto zajrzeć na facebookowy profil Książnicy, gdzie wkrótce pojawi się więcej szczegółów.

MDK

Ciekawie – jak zawsze – zapowiadają się też półkolonie w Młodzieżowym Domu Kultury. Warsztaty w Filarach, zabawy sensoryczne, basen, nauka pierwszej pomocy, ognisko i przejażdżki bryczką – to tylko niektóre atrakcje. Bogaty program zapewni także Stowarzyszenie „Potrzebny Dom”, które od lat organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci głównie z os. Lotnisko. Zajęcia są bezpłatne. Co roku dofinansowujemy je z budżetu miasta.

Ci, którzy już są zapisani na półkolonie, z pewnością nie mogą się doczekać pierwszych zajęć. Z kolei ci, którzy nie mają planów, mają jeszcze czas na poznanie wszystkich pozostałych propozycji i wybór czegoś dla siebie.

(r)

fot. SCN Filary

Poprzedni artykułNagrody dla sportowców oraz twórców kultury czekają
Następny artykułKoncert pamięci Pawła Adamowicza


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj