Nielegalny tytoń i znaczne ilości papierosów bez akcyzy – zabezpieczone

0

Policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w jednym z mieszkań na terenie Stargardu zabezpieczyli blisko 14 kg tytoniu oraz 509 paczek papierosów.

Policjanci uzyskali informację o mieszkańcu Stargardu, który w miejscu zamieszkania może posiadać duże ilości wyrobów tytoniowych. Na tej podstawie wczoraj policjanci dokonali sprawdzenia mieszkania oraz ogródka działkowego 65-letniego mężczyzny. Tam ujawnili znaczną ilość nielegalnego tytoniu i papierosów.

Podczas wykonywania czynności służbowych policjanci zabezpieczyli 27 worków foliowych zapinanych strunowo z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze blisko 14 kg oraz 509 paczek papierosów. Cały zabezpieczony materiał nie posiadał znaków akcyzy skarbowej.

65-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

– Pamiętajmy, iż na naszym rynku znajdują się papierosy, które mogą pochodzić z różnych źródeł. Po raz kolejny apelujemy, by nie tylko nie kupować tytoniu z nieznanych źródeł, ale także by nie przyjmować takich papierosów nawet w formie prezentów od znajomych – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

Poprzedni artykułPomorze Zachodnie stawia na OZE. Województwo liderem energetyki odnawialnej
Następny artykułNagrody dla sportowców oraz twórców kultury czekają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj