To był udany rok. Czas na realizację coraz bardziej ambitnych celów

0

Na początku roku władze miasta i powiatu tradycyjnie spotykają się, żeby podsumować 12 ostatnich miesięcy i porozmawiać o planach na przyszłość. To również dobra okazja, żeby przypomnieć o niektórych działaniach – przy takiej liczbie realizacji trudno zapamiętać wszystko, co wydarzyło się w poprzednim roku.

Pomaga w tym film odnotowujący najważniejsze i najciekawsze momenty 2023 roku w Stargardzie. Można go zobaczyć w serwisie YouTube oraz na facebookowym profilu miasta.

Gospodarzami miejsko-powiatowego spotkania noworocznego na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury byli prezydent Rafał Zając i starosta Iwona Wiśniewska.

– Można powiedzieć, że kolejne podsumowanie roku nas nie zaskakuje. Skala i rozmach zrealizowanych działań towarzyszą nam już od jakiegoś czasu. Nie byłoby to możliwe bez całego zespołu ludzi zaangażowanych w swoją pracę, a często nawet wykraczających w swoich aktywnościach poza codzienne obowiązki zawodowe. Dziękuję każdemu, dla kogo rozwój Stargardu i wspólne dobro wszystkich jego mieszkańców są zawsze na pierwszym miejscu – mówi prezydent.

W 2023 miasto wydało prawie 90 mln zł na inwestycje i zdobyło ponad 48 mln zł środków zewnętrznych. Zupełnie nowa Książnica Stargardzka, sukcesywna budowa kolejnych odcinków obwodnicy północnej, przebudowa ulic w Kluczewie, nowe przedszkole, modernizacja amfiteatru, Dni Stargardu, Coolturalne Wakacje, Stargardzkie Dni Seniora – długo można byłoby wymieniać wszystko, co działo się w zeszłym roku. Dlatego najlepiej zobaczyć to w filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=-iEcCYGmgR4

– Chociaż naprawdę dużo zostało już zrealizowane, przed nami kolejne wyzwania. Wiele jest jeszcze do zrobienia i mam tego pełną świadomość. Niezbędne są do tego dobre relacje między ludźmi, którym zależy. Tylko w atmosferze zrozumienia i wzajemnej współpracy można realizować następne, coraz bardziej ambitne, cele. Stargard wyróżnia się na tle innych średniej wielkości miejscowości, a to wszystko dzięki mieszkańcom. Budujemy go wspólnie każdego dnia – chodząc do pracy, wykonując swoje obowiązki, dbając o bliskich i rozwijając samych siebie – dodaje Rafał Zając.

W tradycyjnym spotkaniu noworocznym, które odbyło się w Stargardzkim Centrum Kultury, wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu stargardzkiego, radni rady miejskiej i rady powiatu, przedstawiciele różnych instytucji, szkół, związków zawodowych i organizacji działających zarówno w mieście, jak i w powiecie, a także przedstawiciele gmin i służby mundurowe.

„Miniony rok zarówno dla samorządu miejskiego, jak i powiatowego, był pełen zadań, ambitnych inwestycji oraz wielomilionowych przedsięwzięć” czytamy na FB Powiatu Stargardzkiego.

Powiat także przygotował film informujący o najważniejszych dokonaniach w 2023 roku:.

https://www.youtube.com/watch?v=ylQcPGzU2cE

Uroczystość uświetniły występy lokalnych artystów. W SCK zagrał uczniowski Big Band Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Stargardzie pod kierownictwem Michała Koniarskiego z gościnnym udziałem Norberta Śliwy. Wydarzenie prowadziła Aleksandra Zalewska-Stankiewicz.

(r)

fot. Bożena Kuszela

Poprzedni artykułDroga na odcinku Nowa Dąbrowa – Krzywnica bez przejazdu
Następny artykułNowy radiowóz dla policjantów w Ińsku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj