Ponad 1,6 mln rowerzystów. Przybywa tras i liczników

0

Ponad 1,6 mln rowerzystów przejechało w minionym roku trasami rowerowymi na terenie Pomorza Zachodniego. Sieć tras jest sukcesywnie rozwijana, przybywa także urządzeń, które pozwalają zliczać rowerzystów.

Dokładnie 1 654 775 rowerzystów przejechało trasami rowerowymi Pomorza Zachodniego w 2023 roku na odcinkach, na których dokonywano pomiarów! Pomorze Zachodnie buduje sieć długodystansowych tras rowerowych o łącznej długości 1100 km. Budowane odcinkami trasy połączą się w spójną sieć, w ramach której do dyspozycji rowerzystów oddane zostaną: Trasa Blue Velo (nr 3), Trasa Wokół Zalewu Szczecińskiego, Trasa Velo Baltica (EuroVelo 10 i 13), Trasa Pojezierzy Zachodnich (nr 20) oraz Stary Kolejowy Szlak (nr 15).

– Trasy te będą przebiegały przez całe województwo, łącząc ze sobą wiele miast i atrakcji turystycznych. Połączone wspólnym oznakowaniem odcinki nowych i istniejących dróg rowerowych, dróg publicznych o małym natężeniu ruchu oraz dróg leśnych – stworzą spójną sieć. Dzięki temu każdy, niezależnie od kondycji fizycznej czy rodzaju roweru, będzie mógł komfortowo i bezpiecznie przemierzać Pomorze Zachodnie – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Na Pomorzu Zachodnim znajduje się 15 czujników do zliczania rowerzystów. Na Trasie Blue Velo (nr 3) znajdują się 3 czujniki do zliczania rowerzystów (Czarnocin, Dąbie, Chwarstnica), na Trasie Wokół Zalewu Szczecińskiego znajdują się 4 czujniki (2 nowe w Nowym Warpnie i Pilchowie oraz wspomniane już Czarnocin i Dąbie), na Trasie Velo Baltica (EuroVelo 10 i 13) znajduje się 6 (Świnoujście, Kołczewo, Rogowo, Sarbinowo, Mielno, Darłowo), na Trasie Pojezierzy Zachodnich (nr 20) znajdują się 3 czujniki (Borne Sulinowo, Nowe Objezierze, Mostkowo/Dzikowo), a na Starym Kolejowym Szlaku (nr 15) znajduje się 1 czujnik do zliczania rowerzystów (Toporzyk).

Dzięki temu dokładnie wiadomo nie tylko, jaka jest frekwencja na poszczególnych odcinkach i trasach, a także, jak kształtuje się w poszczególnych dniach.

Więcej: https://www.dpoczta.pl/?_task=mail&_caps=pdf%3D1%2Cflash%3D0%2Ctiff%3D0%2Cwebp%3D1&_uid=20524&_mbox=INBOX&_action=show

(r)

fot. Pomorze Zachodnie

Poprzedni artykuł7. rocznica śmierci prezydenta. Pamiętamy
Następny artykuł1,5% z wielką mocą – także dla stargardzian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj