2023 rok w milionach

0

Prawie 61 mln zł – taką kwotą pozyskanych środków zewnętrznych miasto zamyka ubiegły rok. Te kolejne miliony to tak naprawdę konkretne inwestycje, zrealizowane programy, wsparcie i zakupy dla stargardzian. Korzystają z nich mieszkańcy w każdym wieku, z różnych grup społecznych i o szczególnych potrzebach.

Ostatni kwartał 2023 roku przyniósł miastu ponad 24 mln zł. Pieniądze pochodzą z różnych źródeł. To zarówno fundusze unijne, programy rządowe, jak i darowizny.

Dzięki dofinansowaniu, w oczyszczalni ścieków powstanie nowoczesna przepompownia. Kolejne pieniądze to szansa na następne inwestycje drogowe oczekiwane przez mieszkańców – pod koniec ubiegłego roku miasto pozyskało środki na remont ulic: Pogodnej, Alei Żołnierza Bocznej oraz Warzywnej. Dzięki środkom zewnętrznym usunięto też kilkadziesiąt ton dachów z azbestem.

Konkretne pieniądze na remont zdobył także Ośrodek Sportu i Rekreacji, który planuje wymianę podłogi w hali przy ul. Pierwszej Brygady. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 dzięki dofinansowaniu będą mieć ekologiczny zakątek – do zabawy, zdobywania cennej wiedzy i poznawania świata natury.

Ze środków zewnętrznych regularnie korzysta także Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego, która oferuje przedsiębiorcom pożyczki na preferencyjnych warunkach.

– Chociaż podsumowujemy 2023 rok, nie zwalniamy tempa. Na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski. Za kilka miesięcy sprawdzimy, jaką kwotę pozyskamy w pierwszym kwartale 2024 roku i co dzięki tym pieniądzom zyskają stargardzianie – informuje magistrat.

(r)

fot. Roman Budzowski

Poprzedni artykułW Stargardzie ruszają zdjęcia do „Heweliusza”
Następny artykułFilia PM nr 5 z dofinansowaniem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj