Filia PM nr 5 z dofinansowaniem

0

Świetnie rozpoczął się rok dla maluchów z nowej filii Przedszkola Miejskiego nr 5, ich rodziców, opiekunów oraz pedagogów. Miasto pozyskało dla placówki ponad 1,1 mln zł z funduszy unijnych. Pieniądze pozwolą m.in. na organizację dodatkowych warsztatów, zajęć integracyjnych i szkolenia dla nauczycieli.

Placówka jest filią PM nr 5. Swoje miejsce znalazło tam 68 maluchów. Przedszkole zostało także dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Jeszcze w tym roku, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, mali stargardzianie wezmą udział w wielu ciekawych i rozwijających zajęciach.

To kilkaset godzin warsztatów dla dzieci, ich rodziców oraz opiekunów. W planach m.in. wspólne świętowanie Dnia Dziecka, Dnia Optymisty i Dnia Międzykulturowości. Z dodatkowych pieniędzy skorzystają także nauczyciele. 30 pedagogów z całego PM nr 5 weźmie udział w szkoleniach, dzięki którym zyskają nową wiedzę i umiejętności przydatne w pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach.

Nowe przedszkole ruszyło pod koniec 2023. Znajduje się na os. Zachód – w części pomieszczeń należących do Szkoły Podstawowej nr 2. Przed uruchomieniem placówki wnętrza przeszły kompleksowy remont. Miasto wydało na to z budżetu miasta ponad 1,2 mln zł. W efekcie 68 małych stargardzian ma tam do dyspozycji przestronne, dobrze wyposażone sale, łazienki i szatnię. Jest również pokój nauczycielski, gabinet logopedyczny, wydawalnia posiłków i zmywalnia.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykuł2023 rok w milionach
Następny artykułUWAGA! Fala oszustw na „pracownika banku”. Kolejna osoba straciła swoje oszczędności


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj