Port Lotniczy Szczecin – Goleniów. Co było, co będzie

0

W minionym 2023 roku z usług Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów skorzystało w sumie 477 494 pasażerów i jest to wynik lepszy o około 14% w porównaniu do poprzedniego 2022 roku. Tym samym zbliża się on do wyników sprzed pandemii Covid – 19.

Miniony rok był szczególnie dobry w segmencie wakacyjnego ruchu czarterowego. W tym okresie z rejsów do Turcji i Bułgarii skorzystała rekordowa liczba prawie 40 tysięcy pasażerów.

– Liczymy, że nadchodzący sezon będzie jeszcze lepszy. Z pewnością przyczyni się do tego wcześniejsze uruchomienie lotów do Turcji, które biuro podróży Coral Travel zaplanowało już na 27 kwietnia – informuje Natalia Wilkowiecka z Działu Marketingu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów.

Dodatkowo w maju zagraniczny touroperator Eurotours ma w planach zainaugurowanie pierwszych w historii turystycznych, rozkładowych połączeń czarterowych do Polski. Z bezpośrednich lotów z Graz i Linz do Szczecina korzystać będą obywatele Austrii, którzy coraz częściej doceniają turystyczne walory Pomorza Zachodniego, pragnąc wypocząć nad przepięknymi bałtyckimi plażami.

Jeszcze przed końcem sezonu zimowego, linia lotnicza Ryanair przywróci dwa wyczekiwane połączenia – od 1 marca do Krakowa, a od 20 marca do Dublina. Pojawi się również więcej lotów do Wielkiej Brytanii, gdzie od 18 marca liczba ta bezpośrednio do Londynu zwiększy się z 5 do 6 razy w tygodniu.

Dodatkowo, wraz z początkiem letniego rozkładu tj. od 31 marca, Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą liczbę rejsów na trasie do Warszawy z 19 do 22 razy w tygodniu. Nowy rozkład pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać możliwości przesiadkowe hubu w Warszawie, finalnie podróżując do wielu miejsc w Europie, Ameryce czy Azji.

Aktualne połączenia ze Szczecina:

– z PLL LOT do Warszawy Chopin,

– z Ryanair do Liverpoolu, Londynu, Krakowa (od 1 marca), Dublina (od 20 marca),

– z Norwegian do Oslo Gardermoen,

– z WizzAir do Oslo Torp.

Rozkład lotów: www.airport.com.pl/loty/rozklad-przylotow-odlotow/

Czartery: www.airport.com.pl/loty/czartery/

(r)

Poprzedni artykułSzykują dokumentację – będą nowe chodniki przy Śląskiej i Obrońców Westerplatte
Następny artykułWOŚP. Do wyboru, do koloru – jest co licytować


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj