Giovanni Ghizzani – włoski pianista jazzowy – już niedługo w Piwnicy TPS

0

Nasz gość rozpocznie cykl koncertów w ramach 𝐉𝐀𝐙𝐙 𝐢𝐧 𝐓𝐏𝐒 𝐧𝐚 𝐗𝐗-𝐥𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐢𝐰𝐧𝐢𝐜𝐲. Koncerty rozpoczną się już w lutym i potrwają przez cały 2024 rok.

Cyklem tym będziemy obchodzić DWUDZIESTE urodziny Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, która od dwóch dekad nieustannie jest miejscem wydarzeń kulturalnych i spotkań ludzi kultury. Na niewielkiej scenie wielokrotnie gościliśmy znamienitych polskich i zagranicznych artystów. Tak będzie i w tym roku.

Podziemia Ratusza Staromiejskiego przekazano Towarzystwu w roku 2003. Prace remontowe i adaptacyjne zostały przeprowadzone wysiłkiem członków TPS i wielu życzliwych osób, które materialnie lub wkładem własnej pracy doprowadziły do powstania miejsca o wyjątkowym nastroju i klimatycznym wnętrzu. Od „inauguracji” Piwnicy w czerwcu 2004 roku, odbyło się w niej wiele wydarzeń teatralnych, muzycznych, kabaretowych, a także spotkań miłośników historii, literatury, poezji i filmu. Piwnica do chwili obecnej wielokrotnie służy jako miejsce prób zespołów muzycznych, teatralnych i tanecznych. Jest otwarta na działania stowarzyszeń, fundacji i oddolne inicjatywy społeczne.

Kraków ma swą Piwnicę Pod Baranami, a Stargard Piwnicę TPS. Oby jak najdłużej!

Na start obchodów 𝐉𝐀𝐙𝐙 𝐢𝐧 𝐓𝐏𝐒 𝐧𝐚 𝐗𝐗-𝐥𝐞𝐜𝐢𝐞 𝐏𝐢𝐰𝐧𝐢𝐜𝐲 – Giovanni Ghizzani, włoski pianista jazzowy, z płytą „Incommensurabilmente”. To ostatni album artysty, będący efektem trzyletniego pobytu w Barcelonie. Ukazuje wielobarwny i wielokulturowy hiszpański świat pełen różnych inspiracji. Tę niewątpliwie radosną tematykę płyty przeplata jednak tęsknota za domem – piękną, rodzinną Toskanią i bliskimi.

W Polsce płyta „Incommensurabilmente” wybrzmi w towarzystwie wieloletniego przyjaciela z czasów studiów w Bolonii – saksofonisty Krzysztofa Kuśmierka. Towarzyszyć im będą Flavio Gullotta na kontrabasie oraz Kajetan Pilarski na perkusji.

Koncert prezentujący tę płytę odbędzie się 3 lutego br. o godz. 19:00 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu.

Tu przedsmak tego, co na koncercie:

https://www.youtube.com/watch?v=mqGd_aYe7mA

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Artystyczne B-moll i Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

Bilety na: www.biletyna.pl

bk

plakat – Patryk Gogołek Stargardzka Giełda Płytowa

fot. – źródło: FB Stowarzyszenie B-moll

Poprzedni artykułPaderewskiego. Po jednej stronie chodnik już jest, po drugiej – trwa jego remont
Następny artykułWOŚP. Pomagamy w graniu


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj