Paderewskiego. Po jednej stronie chodnik już jest, po drugiej – trwa jego remont

0

Rozpoczęła się kolejna inwestycja dla pieszych. Wzdłuż ul. I. Paderewskiego wyremontowany zostanie chodnik. Mieszkańcy będą mieć wygodną nawierzchnię z kostki betonowej i przebudowane zjazdy na posesje. Prace powinny się zakończyć najpóźniej w maju.

W ramach inwestycji wyremontowany zostanie chodnik po jednej stronie ul. I. Paderewskiego – od skrzyżowania z ul. S. Moniuszki do skrzyżowania z ul. H. Wieniawskiego. To w sumie ponad 400 m bezpiecznej drogi dla pieszych. Dodatkowo przebudowane zostaną zjazdy do posesji. Będą wykonane z kostki betonowej w innym kolorze niż droga dla pieszych – po to, żeby zwrócić uwagę przechodniów, którzy w takich miejscach powinni zachować szczególną ostrożność.

Koszt remontu na ul. I. Paderewskiego to ponad 300 tys. zł. Tegoroczne prace uzupełnią inwestycję z 2022 r. Wtedy w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego wykonany został chodnik po drugiej stronie tej ulicy.

Prace na ul. I. Paderewskiego trwają, ale miasto już szykuje się do kolejnych remontów. Stargardzianie mogą wypowiedzieć się w temacie przebudowy chodników na ul. Śląskiej i ul. Obrońców Westerplatte. Dokumentacje na te inwestycje są w przygotowaniu, a to najlepszy czas na wprowadzenie ewentualnych zmian. Na uwagi mieszkańców magistrat czeka do 31.01. (środa). Więcej informacji tutaj.

(r)

fot. UM w Stargardzie

Poprzedni artykułWOŚP. Do wyboru, do koloru – jest co licytować
Następny artykułGiovanni Ghizzani – włoski pianista jazzowy – już niedługo w Piwnicy TPS


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj