,,Bystry przedszkolak”, czyli jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach

0

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie – podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą – przedstawiła kilka porad, jak unikać zagrożeniom oraz jak zachować się w sytuacji niebezpiecznej. Do nauki połączonej z zabawą dołączył nowy pomocnik stargardzkiej policji – Miś Gustaw.

Najmłodsi nie tylko dowiedzieli się, jak należy przechodzić przez jezdnię, bezpiecznie podróżować samochodem czy autobusem, ale też przypomnieli sobie, co należy robić i jak się zachować podczas kontaktu z osobami obcymi.

Policjantka dokładnie wytłumaczyła, jak wezwać pomoc i co zrobić, gdy inna osoba straci przytomność. Do nauki połączonej z zabawą dołączył nowy pomocnik stargardzkiej policji Miś Gustaw. Podczas zajęć dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy.

Podopiecznym przedstawiono również kilka podstawowych informacji, dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków transportu miejskiego, obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa.

Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z sygnalizacji świetlnej oraz jakie są jej zasady funkcjonowania, a także, jak zachować się w sytuacji ograniczonej widoczności na przejściu dla pieszych, gdzie nie ma takiej sygnalizacji.

Podczas pogadanki policjantka wytłumaczyła również, dlaczego należy korzystać z elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, kiedy często trudne warunki atmosferyczne znacznie utrudniają widoczność.

– „Edukacja od najmłodszych lat”, to motto stargardzkich funkcjonariuszy zajmujących się profilaktyką. Cyklicznie odwiedzają placówki edukacyjne i przekazują przydatną wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa – mówi asp. Justyna Siwarska z KPP w Stargardzie.

(r)

fot. KPP Stargard

Poprzedni artykułMammobus w powiecie stargardzkim. Kiedy i gdzie badanie?
Następny artykułDzień Patrona w MDK. Każdy może dołączyć


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj