Dzień Patrona w MDK. Każdy może dołączyć

0

Przypomnijmy, że Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie ma swojego patrona – to gen. Mariusz Zaruski. W piątek (9.02.) placówka przy ul. Portowej 3 będzie wspominać tę niezwykłą postać. W programie m.in. najnowszy spektakl teatru „Dialogi” i kreatywne zabawy dla dzieci i młodzieży.

Świętowanie w MDK rozpocznie się o 16:00. Każdy może dołączyć. W piątek (9.02.) odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca generała Zaruskiego. O jego życiu dowiemy się więcej także z okolicznościowej wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dodatkowo w Dniu Patrona będzie można posłuchać recytacji poezji M. Zaruskiego, a zdolni młodzi ludzie zaprezentują spektakl „Trzymamy kurs na koniec świata” inspirowany jego życiem i twórczością.

Mariusz Zaruski (1867-1941) był generałem Wojska Polskiego. Miał wiele pasji i talentów. Jest uznawany za jednego z pionierów polskiego żeglarstwa sportowego. Uprawiał także wspinaczkę górską, narciarstwo, interesował się fotografią, był malarzem, poetą i pisarzem. Od 1971 roku MDK nosi imię gen. Mariusza Zaruskiego.

(r)

Poprzedni artykuł,,Bystry przedszkolak”, czyli jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach
Następny artykułPani Maria świętuje swoje 100 lat


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj