Nieodpłatna pomoc prawna i obywatelska w powiecie stargardzkim 2024

0

W ramach realizowanego zadania pn. „Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i mediacje”, osoby zainteresowane otrzymują bezpłatne porady radców prawnych, adwokatów lub doradców obywatelskich – bezpośrednio w wyznaczonych punktach. W styczniu br. z porad prawnych i obywatelskich skorzystało łącznie prawie 140 osób.

Na terenie powiatu stargardzkiego powstało 5 punktów, z czego w trzech punktach świadczona jest nieodpłatna pomoc prawna oraz w dwóch nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Osoby uprawnione:

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku, nieodpłatna pomoc prawna kwalifikuje się jako pomoc de minimis. Osoba uprawniona, przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, składa pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie składa się osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

Zapisy:

telefoniczne pod numerem telefonu 91 48 04 923/821 w godz. 8.00-15.00 lub przez stronę https://www.gov.pl/web/nieodplatna-pomoc

Harmonogram obsługi w punktach: https://powiatstargardzki.pl/…/harmonogram-punktow-na-2024

W styczniu 2024 roku z porad prawnych i obywatelskich skorzystało łącznie 139 osób.

(r)

Poprzedni artykułUczniowie ZS nr 1 – Jakub Wieczorek i Szymon Gontarz z certyfikatami
Następny artykułBio Star informuje o utrudnieniach w obsłudze klientów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj