Uczniowie ZS nr 1 – Jakub Wieczorek i Szymon Gontarz z certyfikatami

0

„Certyfikowany operator obrabiarek Haas” – takie dokumenty wręczono dzisiaj dwóm uczniom piątej klasy technikum mechatronicznego Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie. Uroczystość odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego.

– Bardzo się cieszę, że osiągacie takie wyniki, że korzystacie z tej ogromnej szansy. Życzę wam spełnienia marzeń, odwagi, która pozwoli wam się realizować. Gratuluję! – mówiła starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, zwracając się do uhonorowanych uczniów.

Osoby, które otrzymały certyfikaty to Jakub Wieczorek – trzykrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów oraz Szymon Gontarz. Obaj uczniowie są również Finalistami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie programowania i obsługi maszyn numerycznych firmy Haas w czasie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych pod kierunkiem Miłosza Puchniarskiego.

W uroczystym wręczeniu certyfikatów, na zaproszenie dyrektora CKZ Ryszarda Klimczewskiego, udział wzięli: starosta Iwona Wiśniewska, wicestarosta Łukasz Wilkosz, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie Tomasz Korytkowski oraz przedstawiciele Firmy Abplanalp – Łukasz Sałach i Damian Procak.

Uzyskane przez uczniów certyfikaty z pewnością przyczynią się do łatwiejszego zdobycia atrakcyjnej pracy związanej z nowoczesną technologią – to ogromny kapitał dający zdecydowaną przewagę.

(r) – info: CKZ w Stargardzie

fot. – źródło: FB Powiat Stargardzki

Poprzedni artykułFeeling Electric w Piwnicy TPS | Spotkanie autorskie z perkusistą Jackiem Pelcem
Następny artykułNieodpłatna pomoc prawna i obywatelska w powiecie stargardzkim 2024


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj