Feeling Electric w Piwnicy TPS | Spotkanie autorskie z perkusistą Jackiem Pelcem

0

To już drugi koncert z cyklu Jazz in TPS – XX-lecie Piwnicy. Tym razem na piwnicznej scenie wystąpi zespół Feeling Electric. Gościem specjalnym będzie perkusista jazzowy Jacek Pelc, autor książki „Jazz w oparach PRL z Jarkiem Śmietaną w trasie”.

Wydarzenie odbędzie się 9 lutego o godz. 19:00.

Feeling Electric to zespół powstały w Stargardzie na przełomie 2000/2001 roku. Początkowo tworzyli jako trio, w którego skład wchodzili: gitarzysta Krzysztof Wysocki, basista Paweł Boczulak i perkusista Łukasz Stachowiak. Po niespełna roku do muzyków dołączył Przemek Wieleba, rozszerzając zespół o instrumenty klawiszowe.

Podczas swojej wieloletniej działalności muzycznej, quartet współpracował także z wokalistami Michałem Wiraszką, Dominiką Pawłowską i basistą Tonym Kanickim. Zespół miał także na swoim koncie projekty w poszerzonym o sekcję dętą składzie z trębaczami Marcinem Wieczorkiem i Grzegorzem Grocholskim oraz saksofonistą Darkiem Motyką. W pamięci stargardzian mocno zapisał się funkowo-jazzowym brzmieniem.

Feeling Electric w nowej odsłonie

Dziś wracają do Stargardu w nowej odsłonie. Za bębnami gościnnie legenda polskiej muzyki jazzowej Jacek Pelc, na gitarze basowej Paweł Boczulak, instrumenty klawiszowe Marek Wysocki i na gitarze Krzysztof Wysocki.

Koncert poprzedzi spotkanie autorskie z perkusistą jazzowym Jackiem Pelcem, autorem książki „Jazz w oparach PRL – z Jarkiem Śmietaną w trasie”, które poprowadzi Małgorzata Pelc.

Po koncercie after – Stargardzka Giełda Płytowa. Trunki – Browar Stargard.

Jacek Pelc to unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych – od solo czy dwuosobowych miniformacji GuDrumBa Duet po projekt z udziałem Big Bandu lub 30-osobowej orkiestry kameralnej i najwybitniejszych muzyków polskiej oraz światowej sceny jazzowej (Zbigniew Namysłowski, Jarek Śmietana, Leszek Kułakowski, Krzesimir Dębski, Janusz Muniak, David Friedman, Ed Schuller, Eddie Henderson, Pete Lockett, Maurizio Rolli, Amana Melome i wielu innych).

Wirtuoz rozbudowanego zestawu instrumentów perkusyjnych

Kompozycja zatytułowana „GuDrumBa” ukazała się drukiem na łamach „European Real Book – The Best of Contemporary Jazz from Europe” wydanej przez Sher Music Co. z USA. To kolekcja zapisów nutowych najlepszych kompozycji takich artystów jak m.in. Joe Zawinul, Django Reinhardt, Ennio Morricone. Światowa premiera orkiestrowej suity „Migrations” z udziałem Toronto Sinfonietta wraz z solistami pod dyrekcją Macieja Jaśkiewicza miała miejsce w listopadzie 2022 w Kanadzie.

Podczas występów estradowych Jacek Pelc – wirtuoz rozbudowanego zestawu instrumentów perkusyjnych – często wciąga i angażuje publiczność do wspólnych rytmicznych zabaw. Obok bogatej dyskografii w roli sidemana Jacek jest również autorem własnych płyt CD/DVD. Posiada zawodowe doświadczenia jako perkusyjny edukator (Warsztaty Muzyczne Chodzież, Margonin i Puławy), recenzent muzyczny („Jazz Forum”), redaktor naczelny magazynu „Top Drummer” oraz felietonista (magazyny „Gitara i Bas”,
„Gitarzysta”, „Perkusista”). Odznaczony medalem Gloria Artis.

Bilety /35 zł/ na to wydarzenie dostępne są w CIT (Centrum Informacji Turystycznej) na Rynku Staromiejskim lub online:

https://biletyna.pl/koncert/Feeling-Electric/Stargard

https://biletyna.pl/event/view/id/395136

Będzie je można nabyć także przed imprezą w Piwnicy TPS.

(r) – źródło: Stowarzyszenie Artystyczne B-moll

grafika – Patryk Gogołek

Poprzedni artykułPobiegną wilczym tropem
Następny artykułUczniowie ZS nr 1 – Jakub Wieczorek i Szymon Gontarz z certyfikatami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj