Śniadanie dla rowerzystów. Święto dwóch kółek coraz bliżej

0

Choć do dwudniowego święta rowerów pozostało jeszcze kilka dni, organizatorzy nie zwalniają tempa. I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej zaplanowano na 16-17 lutego. Wydarzenie poprzedzi śniadanie rowerowe, które odbędzie się w centrum Szczecina.

Rok 2024 jest rokiem rowerowym na Pomorzu Zachodnim, a I Polsko-Niemieckie Dni Turystyki Rowerowej to pierwsza z zaplanowanych imprez. Dwudniowe święto miłośników dwóch kółek to cykl spotkań, debat i warsztatów, w których każdy pozytywnie zakręcony rowerzysta z pewnością znajdzie coś dla siebie. Promowane będą rowerowe szlaki po obu stronach granicy i planowane w najbliższych miesiącach wydarzenia, fachowcy podpowiedzą, jak zadbać o sprzęt, jak podróżować w deszczu czy jak przygotować rowerową wyprawę z dzieckiem. W gościnnych progach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego znajdzie się też miejsce na prezentacje rowerów i tor sprawnościowy.

Sobota, 10 lutego, to Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy. Ale na  Pomorzu Zachodnim sezon na rowery trwa cały rok.

– Tym, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, chcemy przypominać, że rower w mieście sprawdza się doskonale, niezależnie od pogody. Rowerowe śniadanie ma zachęcać naszych mieszkańców do przekonania się, że dojedziemy szybko i wygodnie nawet w lutym – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Na zainteresowanych wydarzeniem organizatorzy będą czekali w centrum Szczecina z drobnym poczęstunkiem i informacjami na temat weekendowych (16-17 lutego) atrakcji. Dokładna data i lokalizacja będzie podana dzień przed rowerowym śniadaniem na facebookowym profilu Pomorza Zachodniego.

Aktualny program weekendowego wydarzenia można znaleźć pod adresem: https://rowery.wzp.pl/artykul/26/program-polsko-niemieckich-dni-turystyki-rowerowej

Projekt I Polsko-Niemieckich Dni Turystyki Rowerowej i jest współfinansowany z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

(r)

Poprzedni artykułTargi Edu Day 2024 w ZS nr 2
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. W każdej kwarcie słabsi


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj