Znamy kandydatów do sejmiku – 3 osoby z naszego powiatu

0

Koalicja Obywatelska i Komitet Obrony Demokracji rozpoczęły w Stargardzie kampanię przed wyborami samorządowymi. Towarzyszyła temu akcja KO „Za co kochasz Stargard?”.

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej, poznaliśmy kandydatki i kandydatów na radnych Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z okręgu nr 5, który obejmuje cztery powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki i stargardzki. W okręgu tym do wzięcia jest 6 mandatów. Ale na liście będzie 8 kandydujących osób.

Na liczne pytania, kto będzie kandydatem na prezydenta miasta, Marek Stankiewicz, przewodniczący PO w Stargardzie, odpowiedział: – Pracujemy nad tym.

Następnie poinformował, że nr 1 na liście kandydatów do sejmiku to Anna Nowak, przedsiębiorczyni; nr 2 – Artur Nycz, obecnie radny wojewódzki; nr 5 – Elżbieta Rink, samorządowczyni; nr 8 – Robert Sucharzewski, adwokat, Zieloni.

– Potrzebujemy mocnego głosu w sejmiku – mówił Marek Stankiewicz.

Kandydaci nie szczędzili krytyki pod adresem władzy PiS-u.

„8 straconych lat”, „Obiecane 13 mln zł dla stargardzkiego szpitala dotąd nie wpłynęły”, „Chcemy obronić Stargard przed Michałem Jachem”, „Kulawe rządzenie”, „Niedofinansowanie samorządów, a jednocześnie obarczanie ich kolejnymi zadaniami”.

W czasie i po konferencji członkowie Koalicji Obywatelskiej i KOD-u zbierali podpisy poparcia list kandydatów KO i koalicjantów.

tekst i zdjęcia Bożena Kuszela

Poprzedni artykułWalentynki. Nie tylko serduszka
Następny artykułOddali krew w walentynki. Dziękujemy!


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj